Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kozieradka (Fenugreek)

( ilość produktów: 4 )

Kozieradka pospolita zwana także greckim sianem, fenogryką, bożą trawką to gatunek rośliny z rodziny motylkowatych, która naturalnie występuje na obszarach Azji i Europy Wschodniej, a uprawiana jest niemal na całym świecie. Kozieradka zaliczana jest do roślin zielnych, a jako surowiec o prozdrowotnych właściwościach wykorzystywane są jej nasiona bogate w śluz polisacharydowy (40%), tłuszcze, saponiny steroidowe, białka roślinne, flawonoidy, witaminy D, F, PP.

Jakie właściwości wykazuje kozieradka?

Fenugreek doceniany jest za działanie osłaniające i przeciwzapalne na błonę śluzową przewodu pokarmowego i skóry. Aktywuje hematopoezę (pobudza czynności krwiotwórcze szpiku kostnego).  Uaktywnia czynności wydzielnicze, działa mlekopędnie i moczopędnie. Wykazuje właściwości rozkurczowe i żółciopędne. Zwiększa wydzielanie soku żołądkowego, trzustkowego i śliny i tym samym ułatwia trawienie pokarmów, a także pozytywnie wpływa na przyswajalność składników odżywczych w nich zawartych. Stymuluje wytwarzanie śluzu i działa wykrztuśnie. Obniża poziom cukru we krwi za co odpowiada obecność galaktomannanu, który niweluje stężenie glukozy we krwi po posiłku oraz 4 - hydroksyizoleucyny, która pobudza uwalnianie insuliny przez trzustkę w zależności od stężenia glukozy.

Kozieradka na co?

Kozieradka (Fenugreek) może być stosowana pomocniczo w leczeniu cukrzycy, wykorzystywana do łagodzenia dolegliwości układu pokarmowego, dla wzmocnienia organizmu w okresie rekonwalescencji, wspomagająco w chorobach przeziębieniowych, a także w łagodzeniu objawów PMS i menopauzy.

Naturalne suplementy z wyciągiem z nasion kozieradki są dostępne w sklepie NaturaWit. Pamiętaj, że każda suplementacja powinna być poprzedzona konsultacją lekarską i stosowana zgodnie z zaleceniami.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel