Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

PQQ (Pyrroloquinoline Quinone)

( ilość produktów: 2 )

PQQ - pirolochinolinochinon (metoksantyna) to jedno z nowszych odkryć naukowców - mikroskładnik o właściwościach wyjątkowo korzystnie wpływających na zdrowie człowieka. Chociaż pod względem struktury i działania przypomina witaminy, to nie jest do nich zaliczany.

Czym jest PQQ?

Pirolochinolinochinon to związek chemiczny o charakterze kofaktora, czyli cząsteczek niezbędnych do prawidłowego działania enzymów odpowiadających za szereg reakcji biochemicznych zachodzących w ludzkim organizmie. Przede wszystkim wspiera prawidłowe funkcjonowanie mitochondriów, struktur komórkowych generujących energię potrzebną nam do życia. Wielu badaczy jest zdania, że mitochondria (ich liczba i stan) odpowiada za nasze zdrowie i długość życia. Niestety mitochondria są też najbardziej narażonymi strukturami na szkodliwe działanie wolnych rodników, a uszkodzone mitochondria są przyczyną wielu schorzeń. Uważa się, że PQQ jest najsilniejszym antyoksydantem, a więc i związkiem najskuteczniejszym w zwalczaniu wolnych rodników. Co więcej, pirolochinolinochinon nie tylko chroni istniejące już mitochondria, ale może wspomagać rozwój nowych i wspierać produkcję czynników wzrostu nerwów komórkowych odpowiedzialnych za zdrowie i prawidłowe działanie funkcji mózgowych.

PQQ - na co pomaga?

Szkodliwe działanie wolnych rodników i mniejsza wydajność mitochondriów wraz z wiekiem to wzrost ryzyka wystąpienia chorób serca, neurodegeneracyjnych, nowotworów. Suplementacja PQQ może być pomocna w zapobieganiu chorobom neuro i biodegradacyjnym, korzystnie wpływać na polepszenie kondycji psychofizycznej i dodawać energii do działania na co dzień.

Jakie suplementy PQQ kupować?

Pamiętaj! O włączeniu suplementacji powinien decydować lekarz. Zawsze wybieraj preparaty sprawdzonych producentów i kupuj u wiarygodnych sprzedawców. PQQ (Pyrroloquinoline Quinone) Swanson w sklepie NaturaWit to dobry wybór. 

Na stronie znajduje się również Luteolina.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel