Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Pokrzywa (Nettle)

( ilość produktów: 1 )

Pokrzywa zwyczajna (Urtica dioica l) to gatunek rośliny z rodziny pokrzywowatych występujący na wszystkich kontynentach jako gatunek rodzimy bądź zawleczony. W celach handlowych wykorzystuje się nazwę angielską - pokrzywa - Nettle. Traktowana jako uciążliwy chwast, roślina posiada cenne dla zdrowia człowieka właściwości. Już w czasach starożytnych wspominał o nich Hipokrates ( stosowana do tamowania krwotoków i jako afrodyzjak), w średniowieczu zalecana przez Kopernika w chorobach nefrologicznych. Jako surowiec zielarski wykorzystuje się korzeń, liście, ziele oraz nasiona pokrzywy.

We współczesnej medycynie naturalnej na znaczeniu zyskał korzeń Nettle, wykorzystywany jako środek wspierający zdrowie prostaty.

Pokrzywa suplementy (Nettle) - co w niej cennego?

W korzeniu Nettle znajdują się lektyny, aglutyniny, polisacharydy (glukany, arabinogalaktan), sterole (głównie beta-sitosterol), kwasy organiczne (glikolowy, glicerynowy), lecytyna, woski, substancje śluzowe, sole mineralne, kwasy tłuszczowe. W liściach - flawonoidy, kwasy fenolowe, kwasy krzemowe, chlorofil, beta-karoten, ksantofile, sterole, sole mineralne (wapń, potas, żelazo), witaminy (K, B2, E). 

Na co pomagają suplementy diety z pokrzywą?

Zawarte w korzeniu pokrzywy związki (głównie sitosterole) wspierają zdrowie prostaty. Właściwości pokrzywy wykazują także pozytywny wpływ na zwiększenie objętości wydalanego moczu i zmniejszaniu ilości moczu zalegającego, mogą spowolniać rozwój i hamować przerost prostaty we wczesnym stadium. Podobnie, jak inne suplementy na układ moczowy może mieć więc pozytywny wpływ na nasz organizm.

Liście i ziele Nettle pomagają w stanach zapalnych dróg moczowych, schorzeniach układu pokarmowego, krwionośnego, skóry, sprzyjają regulowaniu poziomu cukru we krwi i oczyszczaniu organizmu z toksyn, wspierają odporność organizmu i pomagają walczyć z wiosennym osłabieniem.

Zarówno wyciąg z korzenia pokrzywy, jak i liści produkowane są jako suplementy diety w formie wygodnych do spożycia kapsułek.

Suplementy diety pokrzywa Nettle - Swanson Nettle Leaf i Now Foods Nettle Root kupisz w sklepie internetowym NaturaWit.

Zobacz także inne produkty dostępne w naszej ofercie, między innymi suplementy dla sportowców.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel