Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Olej z wątroby Dorsza (Cod Liver Oil)

( ilość produktów: 6 )

Cod Live Oil to olej pozyskiwany ze świeżej wątroby dorsza i ryb dorszowatych, źródło wielu cennych dla ludzkiego organizmu składników odżywczych.

Jakie właściwości ma olej z wątroby dorsza atlantyckiego?

Prozdrowotne właściwości oleju z wątroby dorsza wynikają z obecności w jego składzie Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT) - długołańcuchowych kwasów Omega-3 (głównie kwasu eikozapentaenowego (EPA) oraz kwasu dokozaheksaenowego (DHA)), witaminy A i D. Kwasy Omega 3 wykazują korzystny wpływ na rozwój i pracę mózgu, mogą zapobiegać chorobom otępiennym. Dzięki zdolności obniżania złego cholesterolu i podwyższania dobrego, pomagają zmniejszyć ryzyko wystąpienia miażdżycy i chorób niedokrwiennych serca, a tym samym wspierają prawidłową pracę serca i układu krwionośnego. Omega 3 są pomocne w hamowaniu procesów i reakcji zapalnych i alergicznych. Mobilizują układ immunologiczny do działania. DHA korzystnie oddziałuje na procesy widzenia. Witamina D w składzie Cod Live Oil wspiera gospodarkę wapniowo-fosforanową (pobudza ich wchłanianie) i korzystnie wpływa na zdrowie kości i zębów. Jest wsparciem dla pracy układu odpornościowego. Obecność witaminy A korzystnie wpływa na pracę narządu wzroku, wzmacnia układ immunologiczny, wykazuje korzystny wpływ na stan skóry, włosów i paznokci. Witamina A bierze także udział w procesie powstawania czerwonych krwinek.

Dla kogo olej z wątroby dorsza?

Olej z wątroby dorsza mogą przyjmować, dzieci, dorośli i osoby w podeszłym wieku, ale zawsze po konsultacji ze specjalistą. Duże dawki oleju przyjmowane przez dłuższy okres mogą przyczynić się do zaburzeń krzepliwości krwi i hiperwitaminozy. Suplementację Cod Live Oil zaleca się w okresie jesienno-zimowym. Dogodną do przyjmowania postacią oleju z dorsza są kapsułki. Kupisz je w sklepie NaturaWit.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel