Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Witamina B8 (Inozytol)

( ilość produktów: 8 )

Inozytol to organiczny związek chemiczny z grupy cukroli należący do alkoholi polihydroksylowych. Znany jest także pod nazwą witamina B8, chociaż do witamin nie należy, ponieważ może być syntezowany w organizmie samoistnie (przy udziale enzymu o nazwie fitaza) - głównie w mózgu i wątrobie. Z witaminami z grupy B łączy inozytol dobra rozpuszczalność w wodzie i korzystne działanie na pracę układu nerwowego. Źródłem witaminy B8 są także produkty żywnościowe takie jak rośliny strączkowe, owoce cytrusowe i produkty pełnoziarniste. Ponieważ absorpcję fitazy z pokarmów może zaburzać przyjmowaniu dużej ilości płynów (co przekłada się na zaburzenia syntezy inozytolu), może zaistnieć konieczność suplementacji B8. Zalecana dawka to 1g dziennie. W zasadzie do jej przedawkowania dochodzi bardzo rzadko, ponieważ nadmiar wydalany jest z moczem, jednak każdą decyzję dotyczącą włączenia wspomagających zdrowie preparatów zaleca się skonsultować ze specjalistą.

Witamina B8 - na dobre samopoczucie

Inozytol działa jak modulator dla układu nerwowego. Może zastępować neuroprzekaźniki i regulować jego pracę. Nasze dobre samopoczucie zawdzięczamy serotoninie zwanej hormonem szczęścia. Witamina B8 ogranicza jej wychylenie zwrotne, tym samym eliminuje niepokoje, pozwala się wyciszyć, zapobiega wahaniom nastroju. Jest wsparciem przy problemach z zasypianiem. Inozytol wykazuje pomocnicze działanie także w przypadku schorzeń takich jak depresja, schizofrenia czy choroba afektywna dwubiegunowa.

Inozytol ? pomoc dla kobiet cierpiących na PCOS

Witamina B8 wykazuje działanie regulujące poziom cukru we krwi. Ponieważ PCOS jest skojarzony z insulinoopornością to suplementacja może okazać się pomocna w łagodzeniu objawów zespołu policystycznych jajników.

Najlepszy inozytol?

Inozytol Swanson. Swanson jest producentem suplementów diety naturalnego pochodzenia, a jego produkty uznawane są za najlepsze pod względem składu, czystości i zgodnością z opisem na opakowaniu. Witaminę B8 ? inozytol kupisz w sklepie NaturaWit.

W ofercie posiadamy również inne witaminy z grupy B, np. biotynę - witaminę B7.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel