Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Olej z Ogórecznika (Borage Oil)

( ilość produktów: 4 )

Ogórecznik lekarski (Borago officinalis) to niewielka roślina jednoroczna należąca do rodziny ogórecznikowatych (szorstkolistnych) pochodząca z krajów śródziemnomorskich. Uprawiana jako roślina ozdobna, przyprawowa, lecznicza. Najwięcej cennych prozdrowotnych właściwości ogórecznika znajduje się w jego nasionach. Olej z nasion ogórecznika (Borage oil) to bogate źródło kwasu gamma linolenowego (GLA), który należy do kwasów tłuszczowych omega-6, niezbędnego elementu występującego w każdej żywej komórce, także flawonoidów, garbników, śluzu, kwasów organicznych (jabłkowego, askorbinowego i cytrynowego), soli mineralnych i saponin.

Jak działa olej z ogórecznika?

Olej z ogórecznika lekarskiego wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Można go stosować wewnętrznie i zewnętrznie. Zewnętrznie może być używany jako środek pomocny w leczeniu oparzeń skóry, odmrożeń, czyraków, trudno gojących się ran. Jako składnik kosmetyków wykorzystywany do pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej. Wykazuje również działanie przeciwzmarszczkowe. Olej z ogórecznika stosowany wewnętrznie wykazuje działanie ochronne i wspomagające leczenie zapaleń i uszkodzeń błon śluzowych jamy ustnej, przełyku, żołądka, jelit. Wpływa korzystnie na poprawę krążenia krwi, pracę układu nerwowego i gruczołów dokrewnych. Może być pomocny przy usuwaniu toksyn z organizmu (działa łagodnie moczopędnie), łagodzić objawy menopauzy, wzmacniać organizm przy wzmożonym wysiłku fizycznym i umysłowym.

Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania oleju z ogórecznika?

Stosowania oleju z ogórecznika nie zaleca się kobietom w ciąży i dzieciom. Nie należy przekraczać bezpiecznej dawki dobowej suplementów z olejem ogórecznika (3-4 g dziennie), gdyż przedawkowanie może powodować wzdęcia i biegunki. Suplementację powinien zlecić specjalista i należy przestrzegać jego zaleceń.

Najlepszej jakości olej z ogórecznika lekarskiego od sprawdzonych producentów jest dostępny w wygodnej formie doustnych kapsułek i możesz go nabyć w naszym sklepie internetowym NaturaWit.

Mogą cię zainteresować również suplementy na menopauzę.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel