Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Luteina

( ilość produktów: 5 )

Jak zadbać o wzrok?

Problemy ze wzrokiem dotykają coraz większą liczbę osób. Praca i nauka przy monitorach komputerowych, wszechobecne smartfony i telewizory tylko problem nasilają. Kiedy nasze oczy pracuje prawidłowo, zwykle nie myślimy o ich ochronie. Doceniamy je w momencie, kiedy doświadczamy kłopotów z prawidłowym widzeniem. Oczu nie da się wymienić na lepsze, ale przestrzegając zaleceń dotyczących korzystania z monitorów, chroniąc przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym i włączając do diety produktów bogate w luteinę możemy zapobiegać kłopotom ze wzrokiem.

Czym jest luteina? Poznaj jej właściwości?

Luteina to organiczny związek chemiczny - żółty barwnik należący do ksantofili, który jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku. Jest wytwarzana wyłącznie przez rośliny (największe jej ilości znajdują się w zielonych liściastych warzywach oraz żółtych i pomarańczowych owocach i jarzynach). Do naszego organizmu luteina na wzrok trafia tylko wraz z tego typu pożywieniem lub jeśli zachodzi konieczność - w postaci suplementów. Żółty barwnik roślinny gromadzi się w siatkówce oka i wraz z innym barwnikiem - zeaksantyną jest odpowiedzialny za prawidłową ostrość widzenia i pochłanianie nadmiaru szkodliwego dla oczu promieniowania UVA i UVB. Ponieważ luteina jest także silnym antyoksydantem, chroni narząd wzroku przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Zwyrodnienie plamki żółtej i zaćma to najczęstsze schorzenia związane z niskim stężeniem luteiny w siatkówce oka.

Spożywanie odpowiedniej ilości pokarmów bogatych w luteinę przez kobiety ciężarne wykazuje korzystny wpływ na rozwój wzroku u płodu, wzmacnia system immunologiczny i wspiera rozwój funkcji poznawczych.

W czym znajdziemy luteinę?

Luteina w dawce 6mg/na dobę zmniejsza ryzyko wystąpienia zwyrodnienia plamki żółtej. Jarmuż, szpinak, natka pietruszki, marchew, pomidory, papryka, pomarańcza to dobre, naturalne źródła luteiny. Kiedy jednak potrzebna jest suplementacja (zasadność powinien ocenić specjalista), wybieraj tylko luteinę naturalnego pochodzenia i kupuj w sprawdzonych sklepach. Sprawdź też Luteina Estry.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel