Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Bukko Brzozowe (Buchu Leaf)

( ilość produktów: 1 )

Bukko brzozowe (Agathosma betulina) to roślina z rodziny rutowatych, wiecznie zielony krzew naturalnie porastający niższe partie gór w zachodniej części RPA. Liście bukko (folia bukko) z charakterystycznymi na powierzchni okrągłymi gruczołami olejowymi uwalniającymi olejki eteryczne to cenny surowiec o prozdrowotnych właściwościach. W Afryce znany i stosowany jako środek o działaniu moczopędnym, odkażającym i przeciwzapalnym na układ moczowy. Do Europy trafił w XIX wieku za sprawą podróżnika i lekarza Josepha Mackrilla. Inne nazwy dla tej rośliny to gruszlin karbolistny, gruczlin, buchu. Ze względu na zagrożenie wyginięciem, coraz częściej liście bukko brzozowego pozyskuje się z krzewów uprawnych.

Co odpowiada za prozdrowotne właściwości bukko brzozowego?

Surowcem zielarskim są liście bukko, które zawierają od 1,5 do 2,5% olejków eterycznych. W ich składzie rozpoznano aż 120 związki chemiczne. Najważniejsze to limonen, diosfenol, izo-menton, pulegon, izo-pulegon, terpinen, związki flawonoidowe (diosmina, diosmetyna, rutyna, hesperydyna), żywice, śluzy, związki siarki i substancje mineralne.

Bukko brzozowe - działanie i zastosowanie 

Bukko brzozowe wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i moczopędne stąd też jego zastosowanie pomocniczo przy chorobach nerek i układu moczowego, w łagodzeniu dolegliwości bólowych stawów, na zmniejszenie opuchlizny i krwawe wybroczyny, w stanach zapalnych przewodu pokarmowego. Z liści bukko brzozowego przygotowuje się nalewki, oleje, ocet. Bukko brzozowe (nazwa handlowa Buchu Leaf) dostępne jest także w postaci skoncentrowanego ekstraktu zamkniętego w formie wygodnych do połknięcia kapsułek.

Bukko brzozowe suplementy kupisz w NaturaWit - sklepie z preparatami naturalnego pochodzenia. Wybierz Buchu Leaf Swanson, marki znanej z dobrej praktyki wytwarzania. Pamiętaj! Wdrożenie suplementacji powinno być poprzedzone kontrolą stanu zdrowia i zlecone przez specjalistę.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel