Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Koci Pazur (Cat's Claw)

( ilość produktów: 5 )

Czepota puszysta (Uncaria tomentosa) to roślina z rodziny marzanowatych zwyczajowo określana kocim pazurem lub vilcacora. Pochodzące z Ameryki Południowej pnącze o zdrewniałej łodydze i charakterystycznych kolcach schowanych u nasady liści (stąd nazwa koci pazur) od wieków wykorzystywane było przez rdzenną ludność jako remedium na choroby skóry, trudno gojące się rany, bóle kości i stawów. Współczesne badania dowodzą, że czepota puszysta nie bez powodu znalazła się w kręgu zainteresowań zielarzy.

Vilcacora (koci pazur)  - siła bioaktywnych substancji

Surowcem zielarskim vilcacora jest kora, także liście i korzeń rośliny. Kora czepoty to skarbnica związków o prozdrowotnych właściwościach. Należą do nich proantocyjanidyny, sterole, alkaloidy oksoindolowe, glikozydy, polifenole, katechiny, triterpeny, kwasy organiczne. Bogactwo czynnych biologicznie składników przekłada się na prozdrowotny potencjał rośliny. Wynikają z nich właściwości antyoksydacyjne, immunomodulujące, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe czepoty puszystej.

Vilcacora może więc być wsparciem dla pracy układu odpornościowego, sprzymierzeńcem w walce z osłabieniem organizmu i różnego rodzaju stanami zapalnymi. Zdolność do wyłapywania wolnych rodników tlenowych zapobiega przedwczesnemu starzeniu się komórek i może przeciwdziałać powstawaniu chorób nowotworowych i cywilizacyjnych. Stosowanie vilcacora może zwiększać tolerancję na stres, pomagać pozbyć się niestrawności, przynosić ulgę w bólach reumatycznych i łagodzić objawy chorób skóry.

Koci pazur - suplementy

Wyciąg z vilcacora jest dostępny w postaci suplementów diety pod nazwą handlową “Cat’s Claw” . Koci Pazur tabletki w swojej ofercie posiadają marki Swanson i Now Foods specjalizujące się w dostarczaniu preparatów naturalnego pochodzenia. Możesz je nabyć w sklepie NaturaWit. Pamiętaj! O wdrożeniu suplementacji powinien decydować specjalista.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel