Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Wsparcie żołądka

( ilość produktów: 1 )

Żołądek to ważny narząd w organizmie człowieka stanowiący cześć układu pokarmowego. Odpowiada za wyjaławianie pokarmu, trawienie białek, i poprzez lipazę żołądkową daje początek trawieniu tłuszczów. Jest organem bardzo wrażliwym i często dochodzi do zaburzeń jego pracy. O żołądek należy dbać - lekkostrawna dieta, unikanie używek, stresu. Jeśli jednak z jakiegoś powodu szwankuje, pomocne mogą okazać się suplementy wspierające żołądek. Sięgać po nie nie należy samemu. Suplementację powinien zlecić lekarz po uprzedniej ocenie stanu zdrowia pacjenta.

 

Przyczyny i objawy kłopotów z żołądkiem

Dolegliwości ze strony żołądka mogą mieć różne przyczyny, od błahych takich jak przejedzenie czy stres do poważnych chorób - zapalenie śluzówki żołądka, refluks, wrzody żołądka, nowotwory. Szacuje się, że 25 % mieszkańców krajów Europy Zachodniej boryka się z dyspepsją (niestrawność). Rak żołądka to 4 w kolejności nowotwór pod względem występowania.

Problemy z żołądkiem mogą dawać objawy w postaci uczucia pełności, zgagi, nudności, wzdęć, gazów, bólów w nadbrzuszu.

Jak wspierać żołądek? Suplementy na żołądek

Aby zapobiegać dolegliwościom żołądkowym należy przyjrzeć się swojej diecie i wyeliminować szkodliwe czynniki. Regularnie spożywać posiłki, dokładnie przeżuwać pokarmy i nie przejadać się. Ulgę w problemach żołądkowych mogą przynieść wyciągi z ziół o rozkurczowym i żółciopędnym działaniu - mięta, rumianek, kurkuma, dziurawiec, nagietek, aloes. Ochronnie na ściany żołądka podziała siemię lniane. Ekstrakty z ziół dostępne są jako suplementy diety na żołądek w kapsułkach

Kompleksowym działaniem wspierającym żołądek wykazują się suplementy, które w swoim składzie dodatkowo zawierają cynk mineralny i aminopeptydazę L - karnozyny (PepZinGL). Chroni i wzmacnia on błony śluzowe żołądka, wspiera równowagę mikrobiologiczną narządu.

Suplementy wspierające żołądek kupisz w NaturaWit, sklepie z dobrymi preparatami naturalnego pochodzenia.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel