Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Tarczyca Bajkalska (Chinese Skullcap)

( ilość produktów: 2 )

Tarczyca bajkalska to roślina z rodziny jasnotowatych (Lamiaceae), potocznie nazywana jarmułką bajkalską bądź jarmułką chińską. Jej dobroczynne działanie dla zdrowia człowieka znane i stosowane jest od wieków. W środowisku naturalnym tarczyca bajkalska występuje we Wschodniej Syberii, Północnych Chinach, Mongolii i Japonii. Jako roślina ozdobna zaadoptowana w całej Europie. Surowcem zielarskim jest żółtobrązowy korzeń tarczycy.

Co odpowiada za prozdrowotne właściwości tarczycy bajkalskiej (Chinese Skullcap)?

Za prozdrowotne właściwości rośliny odpowiadają substancje aktywne takie jak: flawonoidy (około 40 - najważniejsze to bajkalina, bajkalenina, wagonina), olejki eteryczne, terpenoidy i polisacharydy.

Jakie działanie ma Chinese Skullcap?

Jako silny antyoksydant przeciwdziała powstawaniu wolnych rodników i zapobiega starzeniu się komórek. Wykazuje potencjalną aktywność przeciwnowotworową. Dzięki zdolności obniżania trójglicerydów, złego cholesterolu i hamowaniu agregacji płytek krwi, może zapobiegać miażdżycy i zakrzepicy. Wyciąg z korzenia tarczycy bajkalskiej wspomaga procesy trawienia ? pobudza wydzielanie żółci, działa ochronnie na wątrobę. Wykazuje działanie uspokajające i poprawia jakość snu. Może być pomocny w łagodzeniu objawów chorób neurodegradacyjnych. Chinese Skullcap hamuje powstawanie procesów zapalnych, pomaga w walce z wirusami, bakteriami, grzybami. Redukuje problemy z chorobami przyzębia.

Dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym tarczyca bajkalska wykorzystywana jest do produkcji kosmetyków poprawiających stan skóry. 

Czy każdy może stosować suplementy z wyciągiem z tarczycy bajkalskiej?

Przeciwskazania dotyczące suplementacji produktów zawierających wyciąg z korzenia tarczycy bajkalskiej dotyczą kobiet w ciąży i dzieci. Także osoby z niskim ciśnieniem i cierpiący na hiperglikemię. Zasadność suplementacji powinien ocenić lekarz podobnie jak określić sposób dawkowania. Tabletki tarczycy bajkalskiej(kapsułki) - wysokiej jakości, od sprawdzonych producentów znajdują się w ofercie sklepu internetowego NaturaWit. Kupuj suplementy diety u dobrych sprzedawców!

W sklepie NaturaWit znajdziesz także inne suplementy na spokojny sen, takie jak melatonina.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel