Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Ostropest Plamisty (Milk Thistle)

( ilość produktów: 10 )

Ostropest plamisty (Sylibum marianum) to roślina o właściwościach prozdrowotnych należąca do rodziny astrowatych. Pochodzi z obszarów Basenu Śródziemnomorskiego, ale obecnie spotkać ją można w wielu rejonach świata. W Polsce ostropest występuje jako roślina uprawna, ale także dziko rosnąca. Na pierwszy rzut oka jest on podobny do ostu, jednak łatwo go rozróżnić po białych plamach na liściach. Jako roślina lecznicza ostropest plamisty wykorzystywany był już w starożytności i średniowieczu, ale jego właściwości są doceniane i dzisiaj.

Skąd biorą się właściwości ostropestu plamistego?

Owoce ostropestu wykorzystuje się jako surowiec zielarski. Swoje właściwości roślina zawdzięcza obecności sylimaryny, flawonoidów, aminokwasów biogennych, fitosteroli, garbników, kwasów organicznych, witaminy C i K. I to w głównej mierze obecność sylimaryny, która jest silnym przeciwutleniaczem decyduje o prozdrowotnych właściwościach ostropestu, cennych szczególnie dla wątroby.

Na co pomaga ostropest plamisty?

Ostropest plamisty wykazuje działanie przeciwzapalne, stymulujące i regenerujące dla komórek wątroby. Wspomaga leczenie marskości i stłuszczenia wątroby oraz nieżytu dróg żółciowych. Pomaga w odtruwaniu i usuwaniu z organizmu toksyn. Poprawia trawienie i zwiększa apetyt. Zmniejsza syntezę cholesterolu i utlenianie lipidów. Wykazuje właściwości przeciwkrwotoczne i przeciwzakrzepowe oraz wzmacniające naczynia krwionośne. 

Olej z ostropestu plamistego jest cennym składnikiem kosmetyków o działaniu nawilżającym i regenerującym.

Jak stosować ostropest plamisty?

W kuracji ochronnej dla komórek wątroby dla uzyskania optymalnych wyników terapii, to powinniśmy przyjmować dziennie 200-400mg sylimaryny w 2-3 dawkach. Jednak przyjmowanie suplementów również z ostropestem plamistym powinno odbywać się pod kierunkiem i według wskazań lekarza.

Ostropest plamisty (Milk Thistle) tabletki w wygodnej do połknięcia formie kapsułek do nabycia w sklepie NaturaWit.

Sprawdź także inne suplementy na wsparcie wątroby.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel