Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Chlorofil

( ilość produktów: 3 )

Chlorofil, a właściwie chlorofile to grupa rozpuszczalnych w tłuszczach związków organicznych występujących w roślinach, bakteriach fotosyntetyzujących i algach. Odpowiada za zielony kolor roślin i zachodzący w nich proces fotosyntezy. Swoją strukturą przypomina hemoglobinę, z tym, że centralnym atomem w chlorofilu jest magnez, a w hemoglobinie żelazo. Nie każdy jednak wie, że niezbędny dla życia roślin chlorofil jako suplement diety korzystnie wpływa na zdrowie człowieka.

Czy chlorofil - suplement diety jest nam potrzebny?

Prowadząc zdrowy tryb życia oparty na zbilansowanej diecie i aktywności ruchowej nie potrzebujemy dodatkowej podaży chlorofilu. Pamiętajmy, że jego najlepszym źródłem są zielone warzywa np. szpinak, rukola, natka pietruszki, czy brokuły. Chlorofil - suplement może być pomocne w uzupełnieniu tego związku w okresie, gdy na rynku brakuje zielonych warzyw lub z jakiś innych powodów możemy mieć jego deficyt. Nie bez powodu lekarze i dietetycy zalecają spożywanie zielonych warzyw. Chlorofil w płynie jest cennym źródłem magnezu i silnym przeciwutleniaczem. 

Na co wpływa i jak działa chlorofil (w płynie lub w kapsułkach)?

Chlorofil jako suplement wykazuje właściwości bakteriobójcze, przeciwzapalne, przeciwgrzybicze i regeneracyjne.

Dostarcza do organizmu magnez. Jako silny przeciwutleniacz zapobiega powstawaniu wolnych rodników, które powodują starzenie się komórek i przyczyniają do powstawania wielu chorób w tym nowotworowych. Chlorofil w płynie (suplement diety) wspomaga pracę układu odpornościowego, krwionośnego, nerwowego i pokarmowego. Przyczynia się do przyspieszenia metabolizmu, wydalania toksyn, może pomagać obniżyć poziom cukru we krwi i rozkładać tłuszcze w organizmie, daje uczucie sytości - stąd może być skuteczny w pozbyciu się zbędnych kilogramów. Pomaga usuwać nieprzyjemny zapach z jamy ustnej i ciała. Wpływa na utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej, poprawę kondycji skóry. 

W jakiej formie wybierać chlorofil jako suplement?

W dobrych sklepach, takich, jak NaturaWit do wyboru masz chlorofil Swanson w płynie (suplementy diety) oraz chlorofil w kapsułkach. Wybierz ten, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom. Należy pamiętać, że o włączeniu suplementacji powinien zadecydować specjalista.

Jeśli interesują Cię inne suplementy o właściwościach przeciwutleniających - sprawdź dostępne w NaturaWit antyoksydanty.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel