Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Lecytyna Słonecznikowa

( ilość produktów: 5 )

Lecytyna słonecznikowa przeznaczona do suplementacji to dobry sposób na uzupełnienie niedoborów wieloskładnikowego związku jakim jest naturalna lecytyna występująca w każdej komórce ludzkiego ciała. 

Lecytyna - co to takiego?

Lecytyna to mieszanina organicznych związków chemicznych o charakterze tłuszczowym pełniąca w ludzkim ciele szereg istotnych funkcji. W jej skład wchodzą: glicerol wraz z grupą fosforanową i związkami takimi jak cholina, inozytol i seryna oraz kwasy tłuszczowe. Po raz pierwszy lecytyna została wyizolowana z żółtka jaja kurzego w 1850 roku, stąd też nazwa tego związku pochodząca z greckiego słowa ” lekithos” oznaczającego “żółtko”. 

Mimo, że organizm potrafi lecytynę w sposób naturalny wytwarzać sam, to może z różnych przyczyn dochodzić do jej niedoboru.

Jaką rolę pełni lecytyna w ludzkim organizmie?

Przede wszystkim jest składnikiem błon komórkowych stąd jej obecność w każdej komórce ludzkiego ciała. Występuje jako element budulcowy w tkance mózgowej i otoczce mielinowej komórek układu nerwowego. Chroni ściany żołądka. Wspiera pracę wątroby i przemianę materii. Korzystnie wpływa na pracę układu krążenia. Wspomaga wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A,D,E,K).

Na co pomaga lecytyna słonecznikowa?

Najbardziej znane zastosowanie lecytyny słonecznikowej to wspomaganie pracy mózgu i układu nerwowego, szczególnie funkcji odpowiadających za pamięć i koncentrację Równie pomocna okazuje się we wspieraniu wydolności i regenerację organizmu po intensywnym wysiłku umysłowym i fizycznym. Poza tym lecytyna słonecznikowa przeciwdziała powstawaniu złogów miażdżycowych i tym samym pomaga zapobiegać chorobom sercowo-naczyniowym. Pozytywnie wpływa na detoksykację i regenerację wątroby oraz pracę układu pokarmowego. Ochronnie działa na ściany żołądka. Lecytyna znalazła także zastosowanie jako składnik kosmetyków nawilżających i łagodzących podrażnienia skóry.

Suplementy lecytyny słonecznikowej w jakiej formie kupować?

Pamiętaj! Suplementację powinien zlecić lekarz.

Lecytyna słonecznikowa dostępna jest w sklepie internetowym NaturaWit w postaci proszku, pudru, płynu i kapsułek. Możesz wybrać formę, która najlepiej Ci odpowiada. Na stronie znajduje się również CurcuBrain na poprawę pamięci.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel