Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Rozmaryn Lekarski (Rosemary)

( ilość produktów: 1 )

Rozmaryn lekarski (Rosmarinus officinalis) to roślina z rodziny jasnotowatych ceniona od wieków jako środek na szereg dolegliwości, wykorzystywana w kuchni jako przyprawa do mięs i tłustych dań, sadzona jako roślina ozdobna, miododajna. Naturalnym środowiskiem rozmarynu są tereny basenu śródziemnomorskiego. W wielu krajach świata jest rośliną uprawną.

Pierwsze wzmianki o prozdrowotnych właściwościach i zastosowaniu rozmarynu pochodzą z czasów Starożytnych - ziele wówczas wykorzystywane było w zaburzeniach trawienia, w Chinach zaś na bóle głowy, napięcie nerwowe i poprawę pamięci.

Skąd się biorą cenne dla zdrowia człowieka właściwości rozmarynu?

Głównie liście, ale także ziele rozmarynu lekarskiego są źródłem cennych olejków eterycznych (cyneol, borneol, pinen), kwasów organicznych (kwas rozmarynowy), garbników, terpen (betulina, rozmanol), flawonoidów (apigenina, luteolina) i fitosteroli (beta sterol). Jako surowiec zielarski rozmaryn dostępny jest w formie herbatek, nalewek, kropli, płynów doustnych, tabletek. 

Dzięki bogatemu składowi, rozmaryn lekarski wykazuje działanie antyseptyczne (przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze) odkażające, rozkurczowe, przeciwzapalne antyoksydacyjne i antyhistaminowe.

Na co pomaga rozmaryn lekarski?

Rosemary (handlowa nazwa rozmarynu lekarskiego) pomaga w problemach trawiennych - działa rozkurczowo, wiatropędnie i żółciopędnie. Poprawia perystaltykę jelit. Wykazuje pozytywny wpływ na naczynia krwionośne i ukrwienie narządów. Wspiera walkę z infekcjami o podłożu bakteryjnym, grzybiczym i alergicznym. Podnosi sprawność fizyczną i psychiczną. Przynosi ulgę w bólach mięśniowych i reumatycznych. Rozmaryn lekarski może łagodzić napięcie nerwowe, wzmacniać pamięć, pomagać w kłopotach ze snem.

Wyciąg z ziela rozmarynu w postaci kapsułek to dobry sposób na suplementację dla osób, które z różnych względów nie tolerują przyjmowania preparatów w innej formie.

Rozmaryn lekarki w kapsułkach jest dostępny w sklepie internetowym NaturaWit. Pamiętaj, że należy skonsultować z lekarzem zasadność suplementacji i zawsze stosować się do zaleceń specjalisty.

Zobacz także inne suplementy wspomagające układ immunologiczny, takie jak serrapeptaza.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel