Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kolagen

( ilość produktów: 9 )

Kolagen - z greckiego “kolla”- “klej” - rodzina białek fibrylnych, główny składnik macierzy międzykomórkowej organizmów zwierzęcych i ludzi. Składa się z łańcuchów aminokwasów, które stanowią aż 30% ludzkiego białka. Najważniejsze z nich to:

  • glicyna – umożliwia syntezę glukozy, wspomaga budowanie masy mięśniowej, pośredniczy w powstawaniu czerwonych krwinek;
  • keratyna – budulec włosów, paznokci i naskórka;
  • prolina - wpływa korzystnie na pracę stawów i naczyń krwionośnych;
  • lizyna - opóźnia procesy starzenia się skóry, wspomaga pracę układu immunologicznego;
  • glutamina - łagodzi napięcie, stres, wspomaga koncentrację.

Rola kolagenu w organizmie

Kolagen odpowiada za utrzymanie integralności tkanek i narządów, stanowi podporę biernego układu narządu ruchu, wspiera procesy ochronne i naprawcze w tkance chrzęstnej, wiąże wodę w tkankach, wpływa na procesy regeneracji i odnowy komórek w skórze, uczestniczy w krzepnięciu krwi, zmniejsza aktywność enzymów wywołujących stany zapalne.

Źródła kolagenu

Ludzki organizm potrafi sam produkować kolagenu. Jego źródło znajdziemy także w pożywieniu (kurze łapki, żelatyna spożywcza, podroby, roślinny strączkowe, ryby). Wyróżnia się 29 typów kolagenu. Każdy z nich ma inną strukturę, pełni w organizmie inną funkcję, stanowi różną zawartość w tkankach. W przypadku niedoboru tego składnika w organizmie może być konieczna suplementacja kolagenu

Czym są suplementy kolagenu i kiedy są potrzebne?

Wraz z wiekiem zdolność do produkcji kolagenu maleje (po 25. roku życia), a po 50. gwałtownie spada. Negatywny wpływ na produkcję kolagenu ma wzmożona aktywność fizyczna, zaburzenia hormonalne, obciążenia mechaniczne, stres i choroby. W przypadku niedoboru kolagenu ? stan taki potwierdza lekarz po zleceniu odpowiednich badań, należy rozważyć suplementację. Suplementy kolagenu dostępne są w postaci proszku, tabletek i kapsułek. Wskazane są dla osób borykających się ze schorzeniami stawów i kości, sportowców. Dobre, sprawdzone preparaty do suplementacji, również kolagen w tabletkach, oferuje sklep internetowy NaturaWit.

Potrzebujesz wzmocnienia organizmu? Witamina B4 oraz witamina D pomogą Ci w walce ze zmęczeniem i brakiem koncentracji.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel