Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Resweratrol (Resveratrol)

( ilość produktów: 7 )

Resweratrol to organiczny związek chemiczny zaliczany do bioflawonoidów, uznawany za jeden z najsilniejszych polifenoli. Jego struktura chemiczna jest podobna do fitoestrogenów, czyli hormonów roślinnych o działaniu analogicznym do estrogenu. Źródłem resweratrolu są głównie rośliny takie jak: czerwone winogrona (najwięcej w skórce), owoce jagodowe, kakao, orzechy, korzeń rdestowca japońskiego oraz czerwone wino.

Skąd wynika zainteresowanie tą substancją?

Do zainteresowania się resweratlorem przyczynił się tzw. "paradoks francuski" - mimo spożywania tłustych potraw, średnia życia Francuzów wypadała o wiele lepiej na tle innych krajów Europy Zachodniej. W trakcie badań okazało się, że to pite przez Francuzów w umiarkowanych ilościach czerwone wino bogate w ten składnik może odpowiadać za wydłużenie życia.

Jak działa resweratrol?

Resveratrol uznawany jest za silny przeciwutleniacz zapobiegający starzeniu się komórek. Wykazuje działanie przeciwzapalne. Pozytywnie wpływa na pracę układu sercowo ? naczyniowego poprzez pomoc w uszczelnianiu naczyń krwionośnych, poprawę cyrkulacji krwi i zapobieganie powstawaniu blaszek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych. Jako przeciwutleniacz wykazujący zdolność przenikania bariery krew-mózg i dzięki temu działa korzystnie na pracę układu nerwowego. Może chronić przed cukrzycą - pozytywnie wpływa na wydzielanie insuliny i regulację jej stężenia we krwi. Pomaga oczyścić organizm z toksyn.

Resweratrol suplement- dawkowanie

Dla utrzymania prawidłowego stężenia reweratrolu w organizmie potrzebujemy go 1g dziennie. Należy podkreślić, że zarówno niedobór jaki nadmiar tej substancji jest niekorzystny dla zachowania zdrowia. Nadmiar może zaburzać wchłanianie żelaza i wpływać na uszkodzenia płodu. Rozważając suplementację należy zasięgnąć opinii specjalisty i stosować się do zaleceń. Kupując suplementy, korzystaj z usług sprawdzonych sklepów i uznanych producentów. Resveratrol Swanson to dobry wybór, ponieważ pozyskiwany jest z naturalnych składników, a każdy z procesów produkcji jest ściśle przez firmę kontrolowany. Sprawdź również AmealPeptide dostępne w naszej ofercie. 

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel