Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

PABA (Kwas P-aminobenzoesowy)

( ilość produktów: 2 )

PABAkwas P-aminobenzoesowy to organiczny związek chemiczny z grupy aminokwasów nazywany również witaminą B10 lub BX, znany głównie jako środek pomocniczy w opóźnianiu pojawiania się siwych włosów i zmarszczek. Mimo, że nazywany witaminą, nie jest nią, ponieważ ludzki organizm potrafi PABA syntetyzować. 

Kwas P-aminobenzoesowy - na co pomaga?

Mimo, że dzienne zapotrzebowanie organizmu na PABA jest niewielkie, to jego obecność jest konieczna dla prawidłowego przebiegu wielu procesów biologicznych zachodzących w ludzkim ciele. Kwas P-aminobenzoesowy uczestniczy w syntezie kwasu foliowego i przemianach żelaza przez co wykazuje pozytywny wpływ na procesy krwiotwórcze (wspiera produkcję czerwonych krwinek) i może być pomocny w zapobieganiu niedokrwistości. Bierze udział w procesach naprawczych struktury DNA. Może być pomocny w walce z zaburzeniami płodności oraz wspierać odporność. Jednak to ze swoich właściwości spowalniających procesy starzenia się skóry i znacząco poprawiający jej stan PABA znany jest najbardziej. Przede wszystkim kwas P-aminobenzoesowy odpowiada za pigmentację włosów i zapobiega ich przedwczesnemu siwieniu. Odpowiada także za spowalnianie powstawania zmarszczek i ochronę skóry przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Czy i w jakich produktach żywnościowych znajduje się kwas P-aminobenzoesowy?

Źródłem PABA jest czerwone mięso, jaja i jogurt, a także drożdże piwne i produkty pełnoziarniste. Przyswajanie kwasu P-benzoesowego poprawia obecność produktów bogatych w witaminy z grupy B i witamina C. Wchłanianie pogarszają używki. W przypadku znacznego niedoboru konieczna może okazać się suplementacja. Należy jednak pamiętać, że zarówno niedobór jak i nadmiar PABA może zaburzać prawidłowe funkcjonowanie organizmu i to lekarz w oparciu o wyniki badań i wywiad z pacjentem powinien decydować o włączeniu suplementów do diety.

PABA tabletki - gdzie kupować?

Suplementy PABA sprawdzonych producentów (Swanson, Now Foods) kupisz w godnym zaufania sklepie internetowym NaturaWit. L-Prolina również znajduje się w sklepie.


pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel