Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Tauryna

( ilość produktów: 6 )

Tauryna to organiczny związek chemiczny należący do siarkowych aminokwasów biogennych. Nazwa chemiczna związku to kwas 2-aminotanosulfonowy. Aminokwas ten można znaleźć w każdej tkance zwierzęcej. W ludzkim ciele obecny przede wszystkim w mięśniu sercowym, mięśniach szkieletowych, mózgu i siatkówce oka. Chociaż został wyizolowany już w 1827 roku z żółci bydlęcej, to jego właściwości odkryto dopiero w latach 70 XX wieku.

Tauryna - na czym polega jej działanie?

Działanie tauryny doceniane jest przede wszystkim przez sportowców ze względu na to, że związek ten wykazuje zdolności hamowania procesów katabolicznych w mięśniach, poza tym posiada właściwości anaboliczne. Tauryna wpływa na wydajniejszą pracę podczas treningów, przyspiesza regenerację organizmu po wysiłku, zwiększa przyrost tkanki mięśniowej oraz chroni komórki mięśniowe przed stresem oksydacyjnym. Właściwości tauryny nie ograniczają się jedynie do wspierania pracy mięśni szkieletowych, ale: tauryna wzmacnia siłę skurczów serca poprawia zdolność emulgacji tłuszczów zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy wspiera narząd wzroku chroni wątrobę zwiększa energię może obniżać ciśnienie krwi wpływa na poprawę zdolności poznawczych

Kto i kiedy powinien włączyć taurynę do suplementacji?

Tauryna jest aminokwasem endogennym, czyli organizm potrafi sam ją syntetyzować. Dobrym źródłem tauryny są także małże, ryby, wołowina, ostrygi, drób, mleko soczewica i ciecierzyca. Jednak w przypadku intensywnego wysiłku fizycznego, niewłaściwej diety może dojść do niedoborów tauryny. Nie należy jednak podejmować suplementacji na własną rękę, ale zapytać o radę specjalistę. Lekarz oceni zasadność suplementacji i ustali dawkowanie w razie potrzeby dodatkowej podaży tauryny.

Przeciwwskazania do suplementacji tauryny

Nadmiar tauryny usuwany jest z organizmu wraz z moczem. Jednak substancja stosowana niezgodnie z zaleceniami, może powodować bóle brzucha i biegunkę. Po suplementy tauryny nie powinny sięgać kobiety w ciąży i karmiące, osoby cierpiące na chorobę afektywną dwubiegunową, przyjmujące substancje psychotropowe. Naturalnego pochodzenia suplementy tauryny kupisz w sklepie internetowym NaturaWit.

W naszej ofercie znajdziesz również witaminy i minerały

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel