Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Blog

Czy można przedawkować magnez?
Bardzo mało mówi się o tym, że nadmiar magnezu szkodzi. Trudno w to uwierzyć, kiedy w masowych środkach przekazu reklamuje się magnez jako remedium na niemal wszystkie dolegliwości. Wydawałoby się więc, że przedawkowanie magnezu nie jest możliwe. A jednak...
Czytaj więcej
Przeciążona wątroba - objawy i leczenie
Wątroba jest częścią układu pokarmowego i bardzo ważnym narządem w organizmie człowieka. Umiejscowiona jest po prawej stronie ciała tuż pod klatką piersiową a jej masa to 1,3-1,5 kg u kobiet i 1,5 - 1,7 u mężczyzn. Sprawdź, jak wygląda leczenie przeciążonej wątroby.
 
Czytaj więcej
Jakie witaminy na krwotoki z nosa?
Krwawienie z nosa to dość powszechna dolegliwość, której doświadczył prawie każdy z nas.  Niewielkie i sporadyczne nie są groźne i zwykle nie wymagają pomocy lekarskiej. Krwawień nie należy jednak bagatelizować, szczególnie gdy pojawiają się często lub przybierają postać krwotoków (nagła, obfita utrata krwi), ponieważ mogą być objawem poważnych chorób takich jak zaburzenia krzepliwości krwi, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, niewydolność wątroby czy nowotwory.
Czytaj więcej
Co daje kreatyna i jak ją stosować?
Wysoka zawartość kreatyny w mięśniach stymuluje syntezę protein. Jej zdolności antykataboliczne i anaboliczne pozytywnie wpływają na sprawność i regenerację mięśni oraz szybszy przyrost masy mięśniowej - stąd zainteresowanie suplementacją kreatyny przez sportowców. Jednak jej dodatkowa może okazać się korzystna dla osób, które ze względów zdrowotnych powinny zwiększyć swoją masę mięśniową, np. osoby w podeszłym wieku, po urazach czy prowadzące siedzący tryb życia.
Czytaj więcej
Co stosować na osłonę żołądka?
Do najczęstszych przyczyn zaburzeń pracy żołądka należą: zła dieta, stres, stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, antybiotyków, używki (alkohol, papierosy), zatrucie toksynami, zakażenie bakterią Helicobacter pylori. Lekceważenie objawów może doprowadzić do poważnych chorób wymagających skomplikowanego leczenia. Pomóc mogą suplementy diety zawierające wyciąg z nasion lnu, babki płesznik, prawoślazu oraz preparaty probiotyczne - osłona na żołądek dostępne bez recepty.
 
Czytaj więcej
Jaki magnez dla sportowców?
Magnez nazywany jest “pierwiastkiem życia” - bierze udział w około 300 procesach w organizmie. Odpowiada za prawidłowe działanie układu nerwowego, mięśniowego i immunologicznego. Jest wsparciem dla pracy układu krwionośnego i przemiany materii. Dlaczego jednak sportowcy potrzebują go nieco więcej? Sprawdź!
Czytaj więcej
Suplementacja przy kurzajkach
Kurzajki na dłoniach i stopach to łagodny typ HPV, to ich specyficzne umiejscowienie może utrudniać wykonywanie niektórych czynności. Dlatego warto wiedzieć, jak się ich pozbyć oraz jakie suplementy zażywać! 
Czytaj więcej
Jak radzić sobie z jesienno-zimową chandrą? Postaw na odpowiednią suplementację!

Pojawia się zazwyczaj na przełomie października i listopada - jesienna chandra (bo o niej mowa) to czas, w którym nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne nie należy do najlepszych. Brak energii do działania, rozdrażnienie, apatia, senność i zwiększona ochota na coś słodkiego - symptomy jesiennej chandry odczuwa nawet 30% społeczeństwa i niestety mają one negatywny wpływ na każdy z aspektów naszego życia.

 
Czytaj więcej
Magnez chelat czy cytrynian - co wybrać?
Magnez odpowiada za właściwą pracę układu nerwowego, mięśniowego i immunologicznego. Bierze udział w budowie kości i zębów oraz utrzymaniu metabolizmu energetycznego. Który magnez do suplementacji wybrać - magnez chelat czy cytrynian? Sprawdź!
Czytaj więcej
Niedobór witaminy C - objawy i jak sobie z nim radzić?
Witamina C ma o wiele większe znaczenie dla zdrowia człowieka i aby ją dostarczyć do organizmu, wystarczy w codziennym jadłospisie uwzględnić warzywa i owoce z rodzimego podwórka, nie tylko cytrusy. Aby uświadomić sobie, jakie są skutki niedoboru witaminy C, warto przyjrzeć się roli, jaką pełni w organizmie.
Czytaj więcej
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel