Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

L-Prolina

( ilość produktów: 3 )

Prolina to organiczny związek chemiczny należący do grupy aminokwasów. Enancjomer L proliny jest aminokwasem naturalnym, endogennym i glukogennym, co oznacza, że ludzki organizm sam potrafi go syntetyzować. Jednak stany chorobowe i dieta uboga w białka mogą przyczyniać się do niewystarczającej produkcji proliny. Ponieważ aminokwas ten stanowi 20% białek budulcowych kolagenu jego niedobór może powodować nieprawidłowości w funkcjonowaniu stawów, ścięgien i chrząstek oraz pogarszać stan i wygląd skóry, włosów i paznokci. Jako że wraz z wiekiem produkcja kolagenu w organizmie spada (już po 25 roku życia), również podaż jego składników budulcowych także, dlatego w uzasadnionych przypadkach prolinę można suplementować, najlepiej pod kontrolą specjalisty.

L ? prolina - jakie ma działanie?

Prawidłowy poziom L-proliny ma znaczenie dla ochrony stawów. Korzystnie wpływa na ich kondycję. Zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji w obrębie narządów ruchu oraz przyspiesza rekonwalescencję po urazach. Jako budulec masy mięśniowej dodaje energii. Posiada zdolność usuwania uszkodzonych struktur białkowych i zastępowania ich nowymi. Jako suplement diety sprawdza się w przypadku osób pracujących fizycznie i sportowców. L-prolina wykazuje pozytywny wpływ na jędrność i elastyczność skóry oraz prawidłowe jej nawilżenie. Wzmacnia i odbudowuje cebulki włosowe. Poprawia gojenie się ran i oparzeń.

L ? prolina suplement dostępna jest w postaci 500mg kapsułek. W NaturaWit możesz ją nabyć z gwarancją najlepszego składu jaki zapewniają renomowani producenci naturalnych suplementów tacy jak Swanson czy Now Foods. Nim sięgniesz po suplementy diety, pamiętaj o skontrolowaniu stanu zdrowia, a przed użyciem preparatów, nie zapomnij zapoznać się z ulotką informacyjną.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel