Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Chelat Magnezu

( ilość produktów: 4 )

Magnez to kluczowy dla dobrego samopoczucia i zdrowia człowieka pierwiastek zaliczany do grupy makroelementów. Należą do niej pierwiastki, których organizm potrzebuje w ilości większej niż 100 mg na dobę.

Do czego ludzki organizm potrzebuje magnezu?

Nazywany” pierwiastkiem życia” magnez bierze udział w około 300 procesach biochemicznych w ludzkim organizmie. Odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, mięśniowego, odpornościowego, wspiera pracę układu krwionośnego, usprawnia przemianę materii, jest niezbędny w budowie kości i zębów.

Jak zapewnić sobie odpowiednią dawkę magnezu? Chelat Magnezu

Przyjmuje się, że dla prawidłowego funkcjonowania organizmu mężczyźni potrzebują 400-420 mg magnezu na dobę, a kobiety - 310-320 mg/d.Źródłem magnezu jest dla człowieka pożywienie - produkty z pełnego ziarna, kakao, rośliny strączkowe, pestki dyni, orzechy, migdały. Jednak na niedobór magnezu narażonych jest coraz więcej osób co może mieć związek z nieodpowiednią dietą, używkami, przewlekłym stresem, zaburzeniami wchłaniania, stosowaniem niektórych leków. Najlepszym sposobem na uzupełnienie niedoborów magnezu jest prawidłowe odżywianie (magnez z produktów żywnościowych ma największą przyswajalność). Kiedy zawodzą naturalne sposoby, z pomocą przychodzą suplementy diety z magnezem.

Chelat magnezu - co to takiego?

Magnez do suplementacji dostępny jest w formie dobrze przyswajalnych soli organicznych (cytrynian magnezu, mleczan magnezu, asparaginian magnezu) i nieorganicznych (tlenek magnezu, węglan, siarczan magnezu) - o mniejszej przyswajalności. Za magnez o najlepszej wchłanialności uważany jest chelat magnezu. Chelatowanie to połączenie minerału (w tym przypadku magnezu) z czynnikiem chelatującym - najczęściej są to kwasy organiczne lub aminokwasy. Tak powstały związek chemiczny zyskuje nowe właściwości, dzięki którym pierwiastek jest lepiej przyswajany przez organizm - nie wchodzi w reakcję z innymi związkami zaburzającymi jego wchłanianie, zyskuje stabilność w kwaśnym środowisku żołądka, jest uwalniany w organizmie w momencie zapotrzebowania i szybciej rozkładany, gdy jego poziom jest wystarczający. Pamiętaj! O włączeniu suplementacji powinien decydować lekarz. Postaw na chelat magnezu - magnez o najlepszej biodostępności.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel