Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Dla sportowców

( ilość produktów: 28 )

Regularna aktywność fizyczna w każdej formie jest korzystna dla naszego zdrowia i samopoczucia. Kto się w niej “rozsmakował” pracuje nad tym, by osiągać coraz lepsze rezultaty. Regularne treningi to dla organizmu spore obciążenie i aby sobie z nim poradzić musimy dostarczyć organizmowi “większej dawki paliwa”. Najlepszym sposobem na dostarczenie ciału odpowiedniej porcji składników odżywczych jest zbilansowana dieta, ale jeśli z różnych względów nie jesteśmy w stanie tego dokonać, z pomocą mogą przyjść suplementy diety dla sportowców.

Czy wszystkie osoby uprawiające sport potrzebują suplementacji?

U osób uprawiających sport bez względu na to, czy to jest bieganie, fitness, crossfit czy sporty zespołowe wzrasta zapotrzebowanie na energię i składniki pokarmowe. Jednak dostarczenie w diecie odpowiedniej dawki składników odżywczych bywa trudne. Straty energetyczne i niedobory mogą niestety zaburzać prawidłowe funkcjonowanie organizmu stąd też suplementacja w wielu przypadkach bywa koniecznością.

Wymogi żywieniowe każdej osoby uprawiającej sport są nieco inne. Podobnie jest suplementacją. Zależą one od rodzaju aktywności ruchowej, intensywności i czasu trwania treningu, wieku ćwiczącego. Suplementy dla aktywnych powinny być więc odpowiednio dobrane do indywidualnych potrzeb sportowców - stosowane według zaleceń i pod okiem specjalistów.

Suplementy dla sportowców - jakie wybrać?

Jeśli potrzebujesz suplementacji, wybieraj naturalne suplementy diety dla sportowców. Na rynku nie brakuje suplementów dla aktywnych, ale wiele z nich jest wątpliwej jakości i skuteczności. Jakie rodzaje suplementów dla sportowców są wskazane? Najważniejsze to suplementy białkowe - przyspieszające procesy regeneracji i budowę masy mięśniowej, węglowodanowe - stanowiące źródło energii dla wszystkich komórek ciała, ale także suplementy kwasów omega 3 - działające przeciwzapalnie i ochronnie czy zawierające witaminy z grupy B suplementy poprawiające zdolności adaptacyjne organizmu do treningów.


Dobre suplementy dla sportowców znajdziesz w ofercie sklepu NaturaWit. Sprawdź nasze propozycje i inne oferty np. suplementy dla kobiet!

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel