Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Tlenek Magnezu

( ilość produktów: 2 )

Tlenek magnezu to najpowszechniej stosowana postać magnezu w suplementach diety, które znajdują zastosowanie w przypadku zdiagnozowanego niedoboru tego pierwiastka u człowieka.

Właściwy poziom tlenku magnezu w organizmie jest bardzo ważny

Magnez jest bowiem pierwiastkiem chemicznym niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Aż 300 procesów biochemicznych zachodzących w ludzkim ciele potrzebuje udziału tego pierwiastka. Tlenek magnezu odpowiada za właściwą pracę układu nerwowego, mięśniowego, immunologicznego. Bierze udział w budowie kości i zębów. Wspiera pracę układu krwionośnego. Ciało człowieka nie potrafi magnezu syntetyzować, dlatego musi być on dostarczany wraz z pożywieniem. Niewłaściwa dieta, do tego stres, używki, zaburzenia wchłaniania mogą doprowadzić do deficytu tego minerału w organizmie. Jeśli zmiana trybu życia i diety nie są w stanie zniwelować niedoboru, wówczas z pomocą przychodzą suplementy diety z tlenkiem magnezu.

Tlenek magnezu w tabletkach - dlaczego warto go stosować?

Magnez w przyrodzie występuje głównie w związkach - solach organicznych i nieorganicznych i w takiej postaci trafia do organizmu, a przyswajany jest w postaci jonów. Związki magnezu różnią się wieloma parametrami takimi jak: tolerancja przez organizm, przyswajalność czy koszty produkcji. Trudno określić, który magnez jest lepszy, bo ocena zależy głównie od kryteriów jakie bierzemy pod uwagę. Jeśli chodzi powszechność, niskie koszty produkcji, tolerancję i przystępność cenową - tlenek magnezu przoduje. Gorzej wypada poziom przyswajalności tej formy magnezu przez organizm. Dobowe zapotrzebowanie na ten minerał wynosi dla mężczyzn 400-420 mg, dla kobiet - 310-320 mg. Jeśli dostarczymy organizmowi 300 mg magnezu w formie tlenku magnezu, to tylko 12 mg zostanie przez niego przyswojone. Tlenek magnezu może być wsparciem przy niedoborach magnezu o mniejszym stopniu, pomocny w zobojętniania kwasu solnego w żołądku i stosowany przez osoby, których organizm źle toleruje inne związki magnezu.Pamiętaj! Suplementacji nie należy wprowadzać do diety bez konsultacji lekarskiej.Tlenek magnezu suplementy diety kupisz w sklepie internetowym NaturaWit.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel