Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Czarny Kmin (Black Cumin)

( ilość produktów: 5 )

Czarny kmin to jedna z funkcjonujących nazw czarnuszki siewnej (Nigella sativa) - rośliny z rodziny jaskrowatych, która znalazła szerokie zastosowanie w kuchni, kosmetyce i ziołolecznictwie. Surowcem o prozdrowotnych właściwościach są nasiona czarnuszki o charakterystycznym, czarnym kolorze (stąd nazwa rośliny).

Już w starożytnym Egipcie o czarnuszce mówiono, że” pomaga na wszystko, oprócz śmierci.” “Nowa kompletna księga ziół“ z 1588 roku wspomina o 150-u zastosowaniach rośliny. Obecnie współczesna medycyna naturalna chętnie wraca do dawnych receptur, a nowe badania tylko potwierdzają skuteczność starych rozwiązań.

Czarny kmin - jakie ma działanie?

Czarny kmin wykazuje działanie:

  • przeciwbakteryjne,
  • przeciwgrzybicze,
  • przeciwwirusowe,
  • antynowotworowe,
  • ochronne na błony śluzowe,
  • żółciopędnie,
  • moczopędne,
  • rozkurczowe,
  • wiatropędne.

Olej z nasion czarnego kminu skutecznie wspiera siły odpornościowe organizmu, korzystnie wpływa na pracę układu nerwowego (uspokaja, poprawia pamięć i koncentrację) oraz sercowo-naczyniowego (pomaga obniżać ciśnienie krwi i regulować poziom cukru), chroni wątrobę i nerki przed toksynami, pomaga łagodzić objawy astmy, wspiera walkę z chorobami skóry, znajduje zastosowanie w zapobieganiu chorobom nowotworowym.

Skąd się biorą prozdrowotne właściwości czarnuszki (czarny kmin)? 

Na dzień dzisiejszy odkryto już 100 substancji aktywnie biologicznych występujących w czarnym kminie, które warunkują jego prozdrowotne właściwości. Są to kwasy tłuszczowe, fosfolipidy, fitosterole, saponiny, flawonoidy, białka ( 8 z 9 niezbędnych dla organizmu), węglowodany, witaminy (z grupy B, A, E) i minerały (cynk, selen, magnez, żelazo, wapń, sód, potas). Do jednych z najważniejszych substancji biologicznych czarnuszki należy tymochinon odpowiadający za profilaktykę antynowotworową.

Czarny kmin - stosowanie

Z nasion czarnego kminu można sporządzać napary, pod postacią oleju spożywać w ilości 2-3 łyżeczek dziennie. Czarny kmin - nazwa handlowa Black Cumin jest również dostępny jako suplementy diety w postaci kapsułek do stosowania 2x dziennie po 1 kapsułce w czasie posiłku. Pamiętaj! O wdrożeniu suplementacji powinien decydować specjalista.

Czarny kmin suplementy kupisz w sklepie NaturaWit specjalizującym się w sprzedaży wysokiej jakości suplementów naturalnego pochodzenia.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel