Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Olej z Czosnku (Garlic Oil)

( ilość produktów: 4 )

Czosnek pospolity to roślina z rodziny czosnkowatych (Alliaceae), znana i ceniony w kuchni oraz ze swych prozdrowotnych właściwości już od czasów Starożytnych. Olej z czosnku pozyskuje się na drodze destylacji rozdrobnionych ząbków czosnku i pary wodnej. Otrzymany w ten sposób produkt to skarbnica różnych bioaktywnych związków siarki (wielosiarczki) a także flawonoidów, nukleozydów, związków śluzowych, witamin (C, PP, z grupy B) i minerałów (wapń, magnez, kobalt).

Na co pomaga olej z czosnku?

Za właściwości prozdrowotne oleju czosnkowego odpowiadają głównie wielosiarczki. Należą do nich:

disiarczek diallilowy, trisiarczek diallilowy, trisiarczek allilometylowy, allicyna i ajoene. Olej czosnkowy w kapsułkach może być wsparciem dla zdrowia człowieka na wielu płaszczyznach.

  • wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, antygrzybiczne i przeciwzapalne,
  • wpływa korzystnie na pracę układu sercowo-naczyniowego,
  • wspiera układ immunologiczny,
  • pomaga w walce z infekcjami dróg moczowych,
  • wspomaga usuwanie toksyn z organizmu,
  • korzystnie wpływa na stan skóry.

Korzyści ze stosowania oleju czosnkowego dla pracy układu sercowo-naczyniowego wynikają z możliwych zdolności przeciwdziałania zlepianiu się czerwonych krwinek, rozpuszczania złogów, blokujących przepływ krwi w tętnicach, rozluźniania i rozszerzania naczyń krwionośnych co poprawia przepływ krwi i pomaga obniżyć ciśnienie krwi. Stosowanie oleju z czosnku może być skutecznym narzędziem w zapobieganiu miażdżycy i nadciśnieniu, które mogą być powodem wystąpienia udaru i zawału.

Olej z czosnku w kapsułkach w NaturaWit

Olej czosnkowy można przygotować w warunkach domowych, jednak ze względu na swój specyficzny zapach i smak, mimo korzyści dla zdrowia, wiele osób nie jest w stanie go spożywać. Dobrym rozwiązaniem może okazać się w tym wypadku suplementacja oparta na kapsułkach zawierających skoncentrowany olej z czosnku. Garlic Oil kapsułki są pozbawione charakterystycznej woni i smaku czosnku. 

Olej z czosnku suplementy kupisz w sklepie NaturaWit oferującym wysokiej jakości produkty naturalnego pochodzenia. Pamiętaj! O wdrożeniu suplementacji powinien decydować lekarz.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel