Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Wsparcie wątroby

( ilość produktów: 32 )

Wątroba jest częścią układu pokarmowego i jednym z najważniejszych organów w ludzkim organizmie. Od jej kondycji zależy nasze dobre samopoczucie i ogólny stan zdrowia, warto więc ją szanować i należycie o nią dbać. Czasem jednak narząd ten potrzebuje dodatkowego wsparcia do prawidłowego funkcjonowania i wówczas przydatne mogą okazać się suplementy wspierające wątrobę.

 

Jakie funkcje pełni wątroba?

Wątroba odpowiada za metabolizm składników odżywczych, przekształca białka, tłuszcze i węglowodany w energię i syntetyzuje niezbędne białka. Syntetyzuje czynniki krzepliwości krwi, hormony i prohormony. Produkuje żółć. Magazynuje żelazo i witaminy A, D, K. Usuwa toksyny z krwi. Ogrzewa krew.

Mimo, że wątroba ma duże zdolności regeneracyjne to jest narażona na przeciążenia, uszkodzenia i choroby, które mogą doprowadzić do utraty jej funkcji.

Zdrowa wątroba - jak o nią dbać?

Zdrowiu i prawidłowemu funkcjonowaniu wątroby służy zrównoważona dieta i regularne spożywanie posiłków oraz aktywność ruchowa. W codziennym menu nie powinno zabraknąć świeżych warzyw i owoców a wyeliminować należy używki, wysoko przetworzone produkty, ograniczyć spożywanie tłuszczu i słodyczy. Pamiętać o nawodnieniu. Wsparciem dla wątroby będą dodawane do potraw przyprawy takie jak tymianek, majeranek i oregano. Również zioła w postaci naparów i suplementów - ostropest plamisty, karczoch zwyczajny, mniszek lekarski wspomagają regenerację wątroby.

Suplementy wspierające wątrobę

Kiedy naturalne sposoby wsparcia wątroby zawodzą, z pomocą mogą przyjść suplementy diety oparte na naturalnych ekstraktach. Wątrobie pomaga w regeneracji wyciąg z ostropestu plamistego, którego głównych składnikiem aktywnym jest sylimaryna. Chroni ona komórki wątroby i błony śluzowe żołądka, sprzyja produkcji żółci i soku żołądkowego, wykazuje działanie przeciwzapalne i regeneracyjne. Korzystny wpływ na zdrowie wątroby wykazuje wyciąg z karczocha zwyczajnego, który działa żółciopędnie, ułatwia trawienie, zmniejsza ryzyko otłuszczenia wątroby, pomaga obniżyć cholesterol i zregenerować wątrobę. Z kolei mniszek lekarski wspomaga odtruwanie, wykazuje działanie przeciwzapalne i chroni miąższ wątroby. Z mniej znanych suplementów warto wspomnieć o wyciągu z eukomii i jej odtruwających właściwościach.

Suplementy diety na wątrobę kupisz w sklepie NaturaWit. Pamiętaj! O wdrożeniu suplementacji powinien decydować lekarz.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel