Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Suplementy na cholersterol

( ilość produktów: 10 )

Czym jest cholesterol?

Już samo słowo "cholesterol" wzbudza w nas negatywne odczucia i kojarzy się tylko z ciężkimi chorobami. Jednak mało kto wie, że jest on tak naprawdę niezbędny w naszym organizmie do poprawnego funkcjonowania. Cholesterol dzielimy na dwie kategorie - dobry i zły. Sprawdź, czym różnią się one od siebie i jaki jest negatywny, a ale również i pozytywny, wpływ cholesterolu na nasz organizm.

Cholesterol to związek organiczny, który wytwarzany jest przez nasza wątrobę oraz jelita, a także zostaje dostarczany do naszego organizmu za pomocą pokarmów. Mówiąc ogólnie, cholesterol to całościowa ilość tłuszczu, jaką posiadamy we krwi. Dlatego z jednej strony jest on podstawowym budulcem naszych komórek, ale z drugiej może być dla nas szkodliwy. Jego nadmiar prowadzi do wielu poważnych chorób, takich jak miażdżyca, choroba wieńcowa czy udar mózgu.

Cholesterol dzielimy na dwa rodzaje - HDL czyli "dobry cholesterol", oraz LDL, "zły cholesterol", które składają się na jeden, cholesterol całkowity. Pełni on wiele ważnych funkcji, między innymi wchodzi w skład osłonek mielinowych, które chronią włókna nerwowe przed uszkodzeniem, bierze udział w produkcji hormonów, jest jednym ze składników żółci czy też pomaga w przyswajaniu jakże potrzebnej naszemu organizmowi witaminy D. Ma on jednak też swoją ciemną stronę. Nadmiar LDL zwęża światła naczynia, co prowadzi do utrudnionego przepływu krwi, tym samym zmniejszając ilość przepływanego tlenu do mózgu.

Przyczyną podwyższonego cholesterolu jest dieta, składająca się z dużej ilości tłuszczy. Są one między innymi w mięsie zwierzęcym, tłustych produktach mlecznych, takich jak sery czy śmietana, słodyczach, konserwach, oleju palmowym lub kokosowym oraz w fast foodach. Warto również pamiętać, że podwyższony poziom cholesterolu nie daje nam żadnych objawów. Dopiero gdy "zły cholesterol" odkłada się w postaci złogów w ścianach tętnic, mamy do czynienia z tzw. miażdżycą. Objawia się ona trudnościami z koncentracja oraz żółtymi zgrubieniami skóry wokół oczu, zgięciu łokcia czy, w przypadku kobiet, pod piersiami. Jednak bardzo często, pierwszym objawem może być już zawał serca czy udar mózgu, dlatego bardzo ważnym jest, aby utrzymywać zbalansowany poziom cholesterolu w organizmie. Możemy to zrobić między innymi dbając o odpowiednią, zrównoważoną dietę, regularnie badając jego poziom we krwi lub zażywając sprawdzone suplementy diety na cholesterol.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel