Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Tokotrienole

( ilość produktów: 3 )

Witaminę E przynajmniej z nazwy kojarzy większość z nas. Wiele osób jednak nie wie, że witamina E to nie jeden związek a grupa, do której zalicza się 4 tokotrienole (alfa, beta, gamma, delta) i 4 tokoferole (α, β, γ, δ). Różnica między tokotrienolami i tokoferolami wynika z odmiennej ich budowy chemicznej i to głównie tej różnicy zawdzięczamy fakt, że tokotrienole są związkami lepiej przyswajalnymi przez organizm. Tokotrienole dzięki obecności nienasyconego izoproneidowego łańcucha bocznego z trzema potrójnymi wiązaniami węgiel-węgiel skuteczniej przenikają do tkanek. Pierwsze wyniki badań nad tokotrienolami zostały opublikowane w 1964 roku. W latach 80. XX wieku opisano ich zdolność do obniżania cholesterolu, a w 90 –tych właściwości antyoksydacyjne i przeciwnowotworowe.

Gdzie w naturze występują tokotrienole?

Naturalnym źródłem tokotrienoli są oleje roślinne (głównie palmowy i ryżowy), orzechy (ziemnie i laskowe), awokado, nasiona słonecznika, szpinak, arnota. Tokotrienole należą do związków rozpuszczalnych w tłuszczach, których obecność skutecznie podnosi przyswajalność tokotrienoli. 

Jak działają tokotrienole?

Tokotrienole są składnikiem budulcowym błon komórkowych. Usprawniają metabolizm w mięśniach. Łagodzą stany zapalne. Wspomagają syntezy lipidowe. Wpływają na poprawę płodności. Zapewniają młody wygląd skórze.

Na co pomagają tokotrienole?

Jako silne antyoksydanty tokotrienole pomagają w walce ze stresem oksydacyjnym i niwelują wolne rodniki będące przyczyną wielu chorób, w tym nowotworowych. Pozytywnie wpływają na poprawę pamięci i koncentracji. Są wsparciem w zapobieganiu chorobom sercowo-naczyniowym. Poprawiają kondycję skóry. Mają swój udział w stabilizacji poziomu cukru i obniżania poziomu złego cholesterolu. Wykazują pozytywny wpływ na pracę mięśni.

Najlepszym źródłem tokotrienoli są produkty naturalne, to jednak może dochodzić do ich niedoborów ze względu na niewłaściwą dietę czy też zaburzenia wchłaniania spowodowane różnymi czynnikami. Wówczas skutecznym uzupełnieniem niedoborów może okazać się suplementacja, ale tylko po konsultacji i zgodnie z zaleceniami lekarskimi. 

Tokotrienole Aliness i Swanson to suplementy o dobrym składzie dostępne w naszym sklepie internetowym NaturaWit.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel