Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

L-Karnozyna

( ilość produktów: 4 )

L-karnozyna to organiczny związek chemiczny, dipeptyd złożony z beta- alaniny i histydyny naturalnie występujący w organizmie ludzkim. Głównie wchodzi w skład mięśni, znajduje się także w móżdżku i korze mózgowej. Współczesne badania stawiają karnozynę na bardzo wysokiej pozycji wśród substancji uważanych za skuteczne w opóźnianiu procesów starzenia się organizmu. L-Karnozyna przez wielu uczonych uważana jest za suplement przyszłości.

Co wiadomo o właściwościach L-karnozyny?

Karnozyna należy do podstawowych czynników zapewniających trwałość i zachowanie zdrowych, nienaruszonych białek, ich funkcjonalności i wczesnej wymiany. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym hamuje powstawanie wolnych rodników i zapobiega starzeniu się komórek. Jako związek o działaniu neuroprotekcyjnym pozytywnie wpływa na pracę układu nerwowego, może zapobiegać udarom mózgu, przeciwdziałać utracie zdolności intelektualnych w chorobach neurodegradacyjnych. Uważa się, że może korzystnie wpływać na kondycję umysłową dzieci ze zdiagnozowanym spektrum autyzmu.

L-karnozyna korzystnie wpływa na pracę układu sercowo-naczyniowego. Pomaga także w usuwaniu toksyn powstających w komórkach. L-karnozynę powinni docenić sportowcy i osoby ciężko pracujące fizycznie, ponieważ pozytywnie wpływa na zwiększenie wytrzymałości mięśni, podnosi wydolność fizyczną, wspomaga regenerację mięśni po wysiłku. L-karnozyna wykorzystywana jest także w produkcji kosmetyków poprawiających mikrokrążenie i działających przeciwstarzeniowo w skórze.

Kto narażony jest na niedobór L-karnozyny?

Mimo, że organizm ludzki może sam syntezować l-karnozynę, to z wiekiem jej poziom spada. Zauważono również, że większe zapotrzebowanie na ten aminokwas występuje u mężczyzn. Jej niedobór może dotyczyć osób, które z diety wykluczyły mięso, ponieważ źródłem karnozyny w pożywieniu jest czerwone mięso, drób i ryby. Na co pomaga karnozyna?

Suplementacja może być pomocna w przywróceniu odpowiedniego jej poziomu, ale to specjalista powinien ocenić nasz stan zdrowia i ewentualnie zlecić uzupełnienie niedoborów.

Jak stosować L-karnozynę? Dawkowanie

Najlepiej, zgodnie z zaleceniami specjalisty. Przyjmuje się, że bezpieczna dawka dobowa to 500-800mg karnozyny. Przeciwwskazaniem do suplementacji są: ciąża i laktacja. Zawsze należy wybierać suplementy sprawdzonych producentów i kupować u wiarygodnych sprzedawców. L-Karnozyna Swanson w sklepie NaturaWit to dobry wybór.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel