Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kit Pszczeli (Bee Propolis)

( ilość produktów: 4 )

Omawiana substancja, czyli kit pszczeli na stawy nazywany naturalnym antybiotykiem to mieszanina wydzielin pszczół i substancji żywicznych drzew i roślin zielonych wykorzystywana przez pszczoły do uszczelniania ula i chroniąca pszczelą rodzinę przed patogenami. Przez człowieka wykorzystywana jako substancja korzystnie wpływająca na zdrowie oraz wspierająca procesy lecznicze wielu schorzeń. Propolis i kit pszczeli to dwie stosowane zamiennie nazwy tego samego produktu. Spotkać można trzecią - Bee Propolis oznaczającą nazwę handlową suplementów diety z propolisem.

Propolis - właściwości

Propolis tabletki w swoim składzie zawierają aż 300 substancji aktywnych biologicznie. Mimo że jego skład jest zmienny (zależy od rodzaju roślin i żywic, z których jest zbierany przez pszczoły, rasy pszczół, lokalizacji ula, zanieczyszczenia środowiska) to zawiera podobne składniki. Są to żywice roślinne, woski, pyłek kwiatowy, garbniki, polifenole (flawonoidy, terpenoidy, kwasy fenolowe), polisacharydy, substancje lotne, witaminy (A, D, E, C i z grupy B) i minerały (żelazo, kobalt, cynk, magnez, fosfor, krzem, selen). Bogactwo składników aktywnych przekłada się na właściwości i prozdrowotne działanie propolisu.

Na co pomaga kit pszczeli?

Kit pszczeli na stawy wykazuje silne działanie przeciwdrobnoustrojowe. Pomaga zwalczać paciorkowce oraz hamuje namnażanie się grzybów wywołujących stany zapalne w przewodzie pokarmowym i drogach rodnych. Skutecznie walczy z wirusami wywołującymi opryszczkę pospolitą. Sprawdza się w jako środek łagodzący objawy przeziębienia i infekcji dróg oddechowych. Pobudza układ odpornościowy do pracy. Propolis w tabletkach pomaga uporać się z problemami pojawiającymi się w jamie ustnej (afty, pleśniawki, zapalenie dziąseł, parodontoza). Wspiera procesy regeneracyjne i sprzyja szybszemu gojeniu się ran, odmrożeń i oparzeń. Może oddziaływać ochronnie na wątrobę, wspierać pracę układu krwionośnego, zniwelować skutki stresu. 

Jak długo można stosować propolis?

Mimo licznych prozdrowotnych właściwości kitu pszczelego nie mogą stosować osoby uczulone na produkty pszczele oraz pyłki drzew. Propolis w tabletkach może być nośnikiem aż 30 różnych alergenów.

Jak stosować propolis?

Maści, krople, tabletki, globulki, kapsułki, nalewki ? to postaci propolisu dostępne na rynku. Ekstrakt z propolisu pszczelego w formie łatwych do połknięcia kapsułek do nabycia w sklepie NaturaWit. Jeśli rozważasz suplementację Bee Propolis, należy wcześniej skontrolować stan zdrowia i zasięgnąć opinii specjalisty. Jeśli poszukujesz innych suplementów z oferty sklepu, koniecznie zapoznaj się z Swanson Agaricus Blazei.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel