Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Bioflawonoidy Cytrusowe

( ilość produktów: 2 )

Bioflawonoidy to ogólna nazwa związków chemicznych z grupy polifenoli naturalnie występujących w roślinach. Określenie “cytrusowe” oznacza bioflawonoidy wyizolowane z owoców cytrusowych

Czym są bioflawonoidy cytrusowe?

Bioflawonoidy odpowiadają za barwę roślin, a ich nadrzędnym zadaniem jest ochrona przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, pleśnią, wirusami i bakteriami. Odpowiadają również za przyrost tkanek rośliny i kontrolują zachodzące w nich procesy. Dla człowieka są wsparciem zdrowia na wielu płaszczyznach. Bioflawonoidy to zróżnicowana grupa związków, ale ich cechą wspólną jest szkielet węglowy o strukturze C6-C3-C6. Bioflawonoidy dzielą się na grupy. Są to flawony, do których należą kwercetyna i rutyna i znajdziesz je m.in. w jabłkach, cebuli, cytrusach, czerwonym winie, flawonony - hesperydyna i naringenina obecne w owocach cytrusowych, katechiny - wino i herbata, antycyjanidyny - jagody.

Bioflawonoidy cytrusowe - właściwości i działanie

Bioflawonoidy cytrusowe znajdują się głównie w skórce i białej, wewnętrznej błonce owoców. Znane są z właściwości przeciwzapalnych już na poziomie komórkowym, przeciwutleniających i wzmacniających układ immunologiczny człowieka. Do organizmu możemy je dostarczać zjadając owoce cytrusowe (pomarańcze, mandarynki, cytryny, grejpfruty) nie poddane obróbce termicznej. Gdy z jakiś względów jest to niemożliwe, wsparciem może okazać się suplementacja bioflawonoidów cytrusowych. Antyoksydacyjne właściwości bioflawonoidów cytrusowych pozwalają na wyłapywanie i unieszkodliwianie wolnych rodników odpowiedzialnych za starzenie się komórek i przyczyny wielu chorób tj. miażdżyca. cukrzyca, choroby nowotworowe i neurodegradacyjne. Bioflawonoidy cytrusowe działają ochronnie na układ sercowo-naczyniowy, wzmacniają odporność organizmu, sprzyjają redukcji tkanki tłuszczowej, pomagają zapobiegać nowotworom i chorobom neurodegeneracyjnym. Co ciekawe, bioflawonoidy cytrusowe wzmacniają działanie witaminy C. By cieszyć się dobrym zdrowiem warto pamiętać o włączeniu do diety cytrusów - skarbnicy bioflawonoidów cytrusowych bądź skorzystać z suplementów diety (włączamy je po konsultacji lekarskiej i stosujemy zgodnie z zaleceniami).

Bioflawonoidy cytrusowe suplementy kupisz w NaturaWit - wiarygodnym sklepie internetowym z preparatami naturalnego pochodzenia.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel