Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Glucomannan

( ilość produktów: 3 )

Glucomannan to naturalny, rozpuszczalny w wodzie polisacharyd występujący w bulwach azjatyckiej rośliny Amorphophallus konjak zwanym dziwidłem Riviera należącej do tej samej rodziny roślin, o której głośno było nie tak dawno w polskich mediach a to za sprawą dziwidła, które zakwitło w ogrodzie botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego - zakwita bardzo rzadko, a w Polsce zdarzyło się to po raz pierwszy. Glukomannan jest wielocukrem składającym się głównie z D–mannozy i D-glukozy połączonych wiązaniem beta –1,4 glikozydowym. Dotychczas bardziej znany z zastosowania jako dodatek do żywności o charakterze emulgatora i zagęstnika. Obecnie doceniany jako rozwiązanie, które może być wykorzystywany w walce z otyłością.

Glukomannan - rozpuszczalny błonnik pokarmowy o prozdrowotnym działaniu

Otyłość to zmora społeczeństwa XXI wieku. I mimo, że najskuteczniejszym środkiem do walki z otyłością jest zdrowa dieta i aktywność ruchowa, to wciąż poszukuje się dodatkowych sposobów pomagających zrzucić zbędne kilogramy. Stąd też zainteresowanie glucomannanem. Jako rozpuszczalny błonnik pokarmowy glukomannan wywiera korzystny wpływ na procesy trawienne. Dzięki właściwościom pęczniejącym zwiększa objętość treści żołądkowych i zapewnia uczucie sytości na dłużej i tym samym zapobiega podjadaniu. Glucomannan wpływa także na spowalnianie poposiłkowego wychwytu glukozy a tym samym obniża jej stężenie we krwi. Może mieć również wpływ na obniżenie poziomu złego cholesterolu. Glukomannan wykazuje korzystny wpływ na wzrost prebiotycznych kultur bakterii, które wspierają zdrowie jelit.

Jak suplementować glukomannan?

Jako suplement diety glucomannan dostępny jest w postaci proszku lub łatwych do połknięcia kapsułek.  Zaleca się stosowanie 2-4 gramów glukomannanu na dzień w dawkach podzielonych, na pół godziny przed posiłkiem i popijając preparaty 1 szklanką wody. Należy pamiętać o tym, że suplementacji nie rozpoczynamy na własną rękę, a dopiero po zasięgnięciu opinii specjalisty. Warto podkreślić, że żadne suplementy diety nie będą skuteczne w walce z otyłością, jeśli nie zadbamy o zdrowy tryb życia.

W ofercie dostępne są także inne suplementy na cholesterol, w tym policosanol.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel