Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Proteiny

( ilość produktów: 5 )

Proteiny (białko) to wielkocząsteczkowe biopolimery zbudowane z reszt aminokwasowych w skład których wchodzą takie pierwiastki jak: azot, fosfor, węgiel, siarka, wodór, tlen. Stanowią podstawowy budulec wszystkich żywych organizmów i pełnią w ludzkim organizmie szereg ważnych funkcji: m.in.
- wpływają na budowę tkanki mięśniowej, ścięgien, więzadeł i kości
- wspierają regenerację tkanek i komórek po wysiłku fizycznym
- uczestniczą w produkcji energii niezbędnej do codziennego funkcjonowania
- biorą udział w wytwarzaniu hormonów i enzymów
- wspierają odporność
- uczestniczą w regulacji procesu krzepnięcia krwi

Znaczenia białka w proszku w diecie sportowców

Proteiny budują elementy kurczliwe mięśni miozynę i aktynę, umożliwiają adaptację mięśni do wysiłku, warunkują zwiększenie masy mięśniowej, uczestniczą w procesach regeneracyjnych po wysiłku, przeciwdziałają zmęczeniu i kontuzjom. Osoby aktywne sportowo potrzebują więcej białka niż osoby nieaktywne, ponieważ wysiłek fizyczny powoduje zwiększone zużycie aminokwasów i białek ustrojowych. Przy aktywności rekreacyjnej zapotrzebowanie na proteiny wynosi 0,8-1 g na kilogram masy ciała na dobę, przy intensywnym wysiłku zapotrzebowanie organizmu na białko w proszku wzrasta do 2 g na kilogram masy ciała na dobę.

Każdego dnia proteiny w organizmie ulegają rozpadowi, a na ich miejsce powstają nowe. Część z nich organizm potrafi sam syntetyzować, do produkcji innych potrzebuje odpowiedniej dawki aminokwasów egzogennych pochodzących z żywności, a źródłem kolejnych może być tylko pożywienie. 

Dobrym źródłem białka jest mięso, mleko i jego przetwory, ryby, jaja, rośliny strączkowe, orzechy, zboża. Jeśli nie jesteśmy w stanie zapewnić organizmowi odpowiedniej ilości białka w posiłkach, z pomocą mogą przyjść suplementy diety. Odżywki białkowe dla sportowców to gotowe mieszanki protein w formie proszku. Zasadność suplementacji białka powinniśmy skonsultować ze specjalistą, który również pomoże ustalić odpowiednie dawkowanie.

Białko w proszku do suplementacji - gdzie kupować?

Wysokiej jakości suplementy diety - odżywki białkowe - kupisz w sklepie NaturaWit specjalizującym się w sprzedaży preparatów naturalnego pochodzenia.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel