Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Gorzki Melon (Bitter Melon)

( ilość produktów: 2 )

Gorzki Melon (balsamka ogórkowata, karela, gorzka tykwa) to zwyczajowa nazwa przepękli ogórkowatej (Momordica charantia), rośliny z rodziny dyniowatych pochodzącej z obszarów tropikalnych i subtropikalnych, wykorzystywanej w kuchni, sadzonej jako roślina ozdobna i cenionej przez rdzennych mieszkańców za możliwe właściwości prozdrowotne. Cenne dla zdrowia składniki znajdują się w wydłużonych owocach przepękli przypominających ogórki, ale posiadających charakterystyczne brodawki i kolce.

Na co jest dobry Gorzki Melon?

Owoce przepękli ogórkowatej są niskokaloryczne. W ich składzie wyróżnić można liczne związki bioaktywne takie jak: kwasy fenolowe, triterpenoidy, saponiny, katechiny i polipeptydy, wiele cennych aminokwasów - kwas glutaminowy, asparaginowy, lizyna, seryna, tyrozyna, spore ilości witaminy C i A , fosforu, wapnia, błonnika. Gorzki Melon znany jest głównie z potencjalnych właściwości przeciwcukrzycowych. Może korzystnie wpływać na zwiększenie wychwytu glukozy, hamowanie glukoneogenezy wątrobowej oraz zmniejszenie wchłaniania glukozy czyli ogólnie mówiąc, być pomocnym w obniżaniu poziomu cukru we krwi. Poza tym, przepękla ogórkowata wykazuje właściwości przeciwdrobnoustrojowe, przeciwzapalne, immunosupresyjne i antyoksydacyjne i może korzystnie wpływać na poprawę odporności, likwidacją stanów zapalnych w organizmie i być wsparciem w profilaktyce antynowotworowej.
Świeże owoce przepękli trudno kupić w Polsce, ale można je nabyć w postaci sproszkowanej, jako dodatek w herbatach czy jako Gorzki Melon suplementy diety w formie tabletek i kapsułek.

Gorzki Melon - Bitter Melon - w tabletkach i kapsułkach

Suplementy diety Gorzki Melon zawsze przyjmujemy zgodnie z zaleceniami specjalisty. Ekstraktu z przepękli ogórkowatej nie powinny przyjmować kobiety w ciąży i matki karmiące. Długotrwałe stosowanie suplementów Momordica Bitter Melon może wywołać niepożądane skutki w organizmie (wrzody, krwawienie z przewodu pokarmowego, niedokrwistość).
Gorzki Melon kapsułki Swanson są do nabycia w sklepie NaturaWit zajmującym się sprzedażą preparatów naturalnego pochodzenia.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel