Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kreatyna

( ilość produktów: 2 )

Kreatyna to organiczny związek chemiczny wytwarzany w trakcie przemiany materii w organizmach kręgowców (należy do nich także człowiek). W ludzkim ciele występuje głównie w mięśniach - 98%. Związek ten odgrywa istotną rolę w gospodarce energetycznej organizmu, wykorzystywany jest do magazynowania i uwalniania energii niezbędnej do wielu procesów chemicznych zachodzących w komórkach w tym do syntezy białek mięśniowych. Do prawidłowego funkcjonowania potrzebujemy około 2 g kreatyny na dobę. Połowę dawki pochodzi z syntezy w organizmie, resztę dostarczamy do organizmu wraz z pożywieniem. Bogatym źródłem kreatyny jest mięso i jego przetwory.

Jak działa kreatyna jako suplement diety?

W wyniku fosforylacji kreatyna przekształca się w fosfokreatynę i w takiej formie jest przez organizm magazynowana. Podczas wysiłku fizycznego dochodzi do jej uwolnienia i wykorzystania do produkcji ATP - nośnika energii każdej komórki ciała. W latach 90 XX wieku kreatyną zainteresował się świat sportu, uznając ją za naturalny sposób na zwiększenie wydolności pracy mięśni i ogólnej wydolności fizycznej organizmu oraz korzystnego wpływu na przyrost beztłuszczowej masy mięśniowej. Nie bez powodu więc suplementacja kreatyny kojarzy się ze sportowcami.

Kreatyna dla sportowców i nie tylko

Pozytywne działanie kreatyny na ludzki organizm doceniają nie tylko sportowcy. Okazuje się, że może mieć ona korzystny wpływ na regenerację organizmu po urazach, pomagać w zachowaniu sprawności mięśni u osób w podeszłym wieku, chronić komórki mięśniowe przed stresem oksydacyjnym. Istnieją przesłanki, że kreatyna może także wspomagać walkę z chorobami neurodegeneracyjnymi.

Jaki suplementy z kreatyną wybierać?

Kreatyna suplementy diety mogą mieć postać proszku, tabletek, kapsułek. W sprzedaży spotkać można kilka form kreatyny o różnej biodostępności: monohydrat, cytrynian, jabłczan, ester etylowy, glukonian, oratan, chelat magnezowy kreatyny. Najczęściej wybieranymi formami są: monohydrat, jabłczan i chelat magnezowy kreatyny.

Rozważając suplementację kreatyny należy zasięgnąć opinii specjalisty. Nie należy kupować suplementów nieznanego pochodzenia. Warto skorzystać z oferty sprawdzonego sklepu internetowego NaturaWit oferującego wysokiej jakości suplementy naturalnego pochodzenia (kreatyna kapsułki) od wiarygodnych producentów.

Sprawdź też suplement diety D-Ryboza dostępny w ofercie.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel