Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Astaksantyna (Astaxanthin)

( ilość produktów: 5 )

Czym jest astaksantyna?

Astaksantyna to organiczny związek chemiczny z grupy karotenoidów o silnych właściwościach przeciwutleniających. Karotenoidy są substancjami nadającymi barwę od żółtej do czerwonej zarówno roślinom jak i zwierzętom. Jako naturalnie występujący pigment bogate jego źródło znajdziemy w algach, fitoplanktonie i drożdżach. Występuje także w ciele pstrągów, łososi, krewetek i raków (odpowiada za czerwonawą barwę ich mięsa). Organizm ludzki nie potrafi sam syntetyzować astaksantyny, dlatego musimy ją sobie dostarczać z pożywieniem. Dieta uboga w produkty zawierające astaksantynę może powodować jej niedobór i wymagać suplementacji. Nim jednak zaczniemy wspomagać organizm, warto wzbogacić dietę i zasięgnąć opinii lekarskiej co do zasadności suplementacji.

Właściwości

Przede wszystkim Astaxanthin (astaksantyna) wykazuje silne działanie antyoksydacyjne. Neutralizuje szkodliwe działanie wolnych rodników i usuwa ich nadmiar z organizmu. W ten sposób zapobiega przedwczesnemu starzeniu się komórek, chroni je przed uszkodzeniami i ogranicza prawdopodobieństwo rozwoju nowotworów. Astaksantyna wykazuje działanie przeciwzapalne, pozytywnie wpływa na pracę układu sercowo-naczyniowego ? poprawia krążenie i obniża poziom złego cholesterolu. Stymuluje układ immunologiczny, korzystnie wpływa na poprawę wzroku, ukrwienie mózgu i pamięć. Zwiększa wytrzymałość i przyspiesza regenerację organizmu po wysiłku. Astaksantyna wzmacnia mechanizmy ochronne skóry. Działa jak naturalny filtr słoneczny ? hamuje negatywne oddziaływanie promieniowania UV. Poprawia także elastyczność i jędrność skóry.

Jak dawkować astaksantynę?

Zalecana dawka to 4-16mg na dobę. Najlepszą do połknięcia formą astaksantyny są kapsułki, które należy przyjmować podczas posiłku zawierającego tłuszcz. Wybieraj najlepiej takie, od producentów oferujących preparaty o naturalnym składzie np. Swanson Astaksantyna. Pamiętaj! Przed rozpoczęciem suplementacji zapoznaj się z ulotką informacyjną i stosuj się do zaleceń producenta.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel