Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

L-Tyrozyna

( ilość produktów: 5 )

L tyrozyna to lewoskrętny izomer tyrozyny, aminokwasu budującego białka mięśniowe i potrzebnego do wytwarzania neuroprzekaźników. Jako aminokwas endogenny jest syntetyzowana przez ludzki organizm, ale potrzebuje do tego obecności innego aminokwasu - fenyloalaniny (w odpowiedniej ilości). L- tyrozyny dostarczają takie produkty żywnościowe jak mleko i przetwory mleczne, orzechy, ryby, awokado i produkty sojowe.

Jak działa L-tyrozyna, w czym pomaga?

L tyrozyna zwiększa wydolność organizmu, wpływa na zmniejszenie apetytu, poprawia zdolność koncentracji. Z L-tyrozyny syntetyzowane są dopamina, która odpowiada za koncentrację, odczuwanie przyjemności i zwiększenie energii oraz noradrenalina ? motywująca do działania krótkotrwałego. L-tyrozyna wspomaga także produkcję melaniny w skórze.

Dla kogo suplementacja L-tyrozyny?

L tyrozyna rekomendowana jest jako suplement wzmacniający organizm dla osób aktywnych fizycznie i umysłowo. Zwiększa wytrzymałość fizyczną i zdolność przyswajania wiedzy, ale tylko stosowana doraźnie i w określonym celu. Najwyższe jej stężenie w organizmie występuje w ciągu dwóch godzin po zażyciu. Lepsza koncentracja i poprawa nastroju utrzymują się do 8 godzin.

Jak stosować?

Przyjmuje się przelicznik: 100 mg L-tyrozyny na każdy kilogram masy ciała, czyli jeśli nasza waga to 75 kg, to przyjmujemy dziennie 7,5 g suplementu rozłożonych na 2-3 dawki. Nie zaleca się długotrwałego stosowania L tyrozyny, ponieważ może wówczas powodować niepokój, rozdrażnienie, a nawet depresję. Rozważając suplementację najlepiej zasięgnąć rady specjalisty, a wybierając preparaty stawiać na ich naturalne pochodzenia jakie np. oferuje marka Swanson. L tyrozyna Swanson to potwierdzona czystość produktu (Dobra Praktyka Wytwarzania) i niska cena, które sprawiają, że suplementy Swanson znalazły się w ofercie naszego sklepu NaturaWit i są chętnie wybierane spośród innych dostępnych preparatów.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel