Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kelp (Źródło Jodu)

( ilość produktów: 6 )

Kelp (morszczyn pęcherzykowaty) to alga morska należąca do brunatnic o charakterystycznej taśmowej plesze zaopatrzonej w pęcherzyki pławne. Występuje w przybrzeżnych wodach Północnego Atlantyku i Oceanu Arktycznego oraz ich mórz. W Polsce spotykany w wodach Bałtyku (objęty ochroną gatunkową od 2004 roku). Już trzy tysiące lat temu kelp znajdował zastosowanie nie tylko jako podstawa pożywienia mieszkańców Islandii, Japonii i Hawajów, ale także jako glon wspierający zdrowie człowieka.

Kelp — źródło składników o prozdrowotnym działaniu

Kelp przede wszystkim jest bogatym źródłem jodu, ale także w swoim składzie zawiera potas, magnez, wapń, żelazo, polisacharydy (kwas alginowy, laminaryna, fukoidyna), przeciwutleniacze oraz błonnik.

Jakie właściwości ma kelp? Na co pomaga?

Jod to pierwiastek niezbędny do prawidłowego działania ludzkiego organizmu w szczególności jeśli chodzi o funkcjonowanie tarczycy (jest składnikiem hormonów tarczycy - tyroksyny i trójjodotyroniny). Niedobór jodu w organizmie powoduje zmniejszenie ilości wydzielanych hormonów przez ten gruczoł, co może doprowadzić do niedoczynności tarczycy, a w konsekwencji zaburzeń metabolizmu, chorób serca, zaburzeń w funkcjonowaniu mózgu, zmian skórnych i wypadania włosów, niepłodności. Niepokojące symptomy ze strony organizmu mogą być sygnałem niedoboru jodu, ale to lekarz na podstawie wyników badań będzie w stanie to określić i w razie potrzeby zleci suplementację np. kapsułkami Jod Kelp, które są naturalnym źródłem tego pierwiastka. Jod Kelp nie tylko poprawia funkcjonowanie tarczycy, ale zawarte w nim polisacharydy wspomagają pracę jelit i zapobiegają zaparciom, fukoksantyna podkręca metabolizm, przez co sprzyja odchudzaniu, a fucoidan zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi i zmniejsza stany zapalne naczyń krwionośnych.

Należy jednak podkreślić, że zarówno niedobór jak i nadmiar jodu w organizmie są niebezpieczne dla zdrowia człowieka.

Potrzebujesz suplementacji jodu? Kupuj tabletki Kelp od sprawdzonych producentów w dobrych sklepach takich jak NaturaWit. Możesz zdecydować się na przykład na Kelp Swanson lub Kelp Now Food

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel