Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Glukonian Cynku

( ilość produktów: 3 )

Cynk należy do mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Chociaż naturalnie występuje w składzie wielu produktów żywnościowych, to z jego niedoborem może borykać się wiele osób. Przyczyn takiego stanu jest wiele. W niektórych przypadkach uzupełnienie braków z pomocą suplementów bywa po prostu konieczne. Cynk w postaci soli cynkowej kwasu glukonowego - glukonian cynku jest jedną z popularniejszych form tego mikroelementu przeznaczoną do suplementacji. Powstaje jako produkt przemysłowy podczas fermentowania glukozy. Jego cechą charakterystyczną jego długi okres przydatności do spożycia i dobra przyswajalność.

Z czego wynika różne nazewnictwo cynku - glukonian cynku, chelat itd.?

Chodzi o połączenie cynku z innymi związkami (substancje pomocnicze) w celu uzyskania skutecznego produktu o jak najlepszej przyswajalności. 

Dlaczego odpowiedni poziom cynku jest tak ważny dla organizmu?

Mimo, że cynk należy do pierwiastków śladowych, to jest niezbędny dla prawidłowego przebiegu wielu procesów w organizmie, w tym metabolicznych. Wchodzi w skład około 2000 białek i ponad 200 enzymów. Wspiera pracę układu immunologicznego, krwionośnego i trawiennego. Jest niezbędny dla zapewnienia dobrej kondycji skóry, włosów i paznokci. Wspomaga pracę narządów płciowych. Pozytywnie wpływa (przyspiesza) proces gojenia się ran. Dzięki obecności cynku organizm lepiej przyswaja witaminę A. Niewystarczający poziom cynku może dawać objawy w postaci uczucia zmęczenia, częstych infekcji, pogorszeniu stanu skóry, wypadaniu włosów, łamliwości paznokci, ślepoty zmierzchowej. Nadmiar cynku jest również niebezpieczny dla organizmu, ale cynku z pożywienia nie da się przedawkować. Szkodliwe stężenie może być wynikiem niepotrzebnej lub niewłaściwie stosowanej suplementacji. Glukonian cynku przyjmowany w zbyt dużych dawkach może doprowadzić nawet do zaburzeń pracy nerek i wątroby, Dlatego to zawsze specjalista powinien decydować o zasadności suplementacji i ustalać dawkowanie.

Wybieraj suplementy rzetelnych producentów i kupuj w sprawdzonych sklepach. Glukonian cynku jest jedną z postaci cynku przeznaczonych do wyrównywania niedoborów. Na stronie znajduje się również Jod do nabycia w sklepie NaturaWit.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel