Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Wiąz Czerwony (Slippery Elm)

( ilość produktów: 2 )

Wiąz czerwony (łac. Ulmus rubra, ang. Slippery Elm) to gatunek rośliny drzewiastej z rodziny wiązowatych porastająca łagodne stoki, miejsca wilgotne i tereny zalewowe w centralnej i południowej część Ameryki Północnej. Drzewo dorasta do 20 metrów wysokości, wyróżnia się rozłożystą korona i czerwono-brązową korą, która wraz z wiekiem pokrywa się podłużnymi bruzdami i zmienia barwę na czarną. Korą wiązu czerwonego wykazuje właściwości prozdrowotne, znane i wykorzystywane przez rdzennych mieszkańców jako remedium na wiele dolegliwości już wiele setek lat temu. Z wiedzy tej coraz chętniej korzysta współczesna medycyna naturalna, a badania tylko udowadniają to, o czym nasi przodkowie wiedzieli już dawno.

Właściwości wiązu czerwonego

Zawarte w korze wiązu związki biologicznie czynne wykazują właściwości wykrztuśne, łagodzące podrażnienia, odżywczo - tonizująca, zmiękczające i łagodnie ściągające. To właśnie bogactwo śluzów (heksoza, pentoza, metylopentoza), garbniki, kwasy salicylowe i flawonoidy odpowiadają za prozdrowotne właściwości wiązu czerwonego.

Jakie zastosowanie może mieć kora Slippery Elm (wiąz czerwony)?

Substancje śluzowe zawarte w korze wiązu czerwonego wspomagają regenerację błon śluzowych układu pokarmowego i wspierają jego pracę. Znalazły zastosowanie pomocniczo przy dolegliwościach takich jak zapalenie przełyku, żołądka, zaburzenia perystaltyki, zapalenie jelita grubego. Kora wiązu czerwonego sprawdza się w łagodzeniu stanów zapalnych górnych dróg oddechowych, w tym przewlekłych chorób płuc objawiających się wysuszeniem tkanek płucnychMoże być wsparciem w łagodzeniu objawów wewnętrznych i zewnętrznych owrzodzeń ciała.

Kora wiązu czerwonego

Slippery Elm można nabyć w postaci suszonej kory ciętej bądź sproszkowanej przeznaczonej do sporządzania naparów, zawiesin i past oraz łatwych do połknięcia kapsułek.

Kora wiązu czerwonego suplementy diety (Swanson, Now Foods) dostępne są w sklepie internetowym NaturaWit. Suplementy diety należy stosować tylko po konsultacji ze specjalistą i zapoznaniu się z ulotką informacyjną.

Sprawdź też suplementy na układ oddechowy dostępne w naszej ofercie.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel