Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kwas Alfa Liponowy

( ilość produktów: 9 )

Kwas Alfa Liponowy (ALA), nazywany także kwasem tiooktanowym to organiczny związek chemiczny z grupy kwasów karboksylowych. Występuje w każdej żywej komórce. Ze względu na podobieństwo do witamin, przez lata zaliczany był do tej grupy związków, jednak współczesne badania dowiodły, że alfa-liponowy to nasycony kwas tłuszczowy, który w odróżnieniu od witamin organizm może sam w niewielkich ilościach produkować. Źródłem kwasu alfa-liponowego są także produkty żywnościowe takie jak podroby i ciemnozielone warzywa.

Jakie właściwości posiada kwas alfa ? liponowy?

ALA pełni w organizmie dwie zasadnicze funkcje:
- jest silnym przeciwutleniaczem zwalczającym wolne rodniki,
- kwas alfa liponowy pomaga enzymom zamieniać składniki odżywcze w energię.

Nadmierna ilość wolnych rodników wywołuje stres oksydacyjny i przyczynia się do powstawania zmian patologicznych w organizmie takich jak stany zapalne, miażdżyca, zmiany neurodegeneracyjne, nowotwory. Prawidłowe działanie mechanizmu antyoksydacyjnego mogą zaburzać: niewłaściwa dieta, stres, przewlekłe choroby, używki. Także z wiekiem obserwuje się spadek aktywności naturalnych enzymów. Suplementacja kwasu alfa liponowego wspomaga pracę przeciwutleniaczy.

Kwas alfa-liponowy i jego działanie

ALA pomaga w aktywizacji witaminy C i E. Wzmacnia działanie innych przeciwutleniaczy (koenzym Q10, glutation). Przeciwdziała powstawaniu stanów zapalnych, wykazuje właściwości regulowania poziomu cukru we krwi, posiada zdolność wiązania jonów metali ciężkich i usuwania ich z organizmu. Kwas alfa liponowy wpływa na nerki - oczyszcza je, wspomaga pracę układu nerwowego, zapobiega procesowi starzenia się komórek, ogranicza ryzyko wystąpienia chorób układu krwionośnego.

Jak stosować te suplementy?

Zaleca się przyjmowanie ALA w dawce dziennej nie przekraczającej 600mg. Najlepiej stosować kwas alfa liponowy 2 razy dziennie na godzinę przed lub dwie godziny po posiłku. Przed rozpoczęciem suplementacji należy zasięgnąć porady lekarza i zapoznać się z ulotką informacyjną dołączoną do suplementu. ALA naturalnego pochodzenia kupisz w sklepie internetowym NaturaWit.

Sprawdź też suplementy diety dla mężczyzn.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel