Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Catuaba

( ilość produktów: 2 )

Catuaba nazywana rośliną miłości to właściwie nazwa, którą określa się korę pozyskiwaną z kilku gatunków drzew rosnących w lasach deszczowych Amazonii (głównie Brazylii). Środek znany i stosowany od wieków przez rdzennych mieszkańców na pobudzenie umysłu, wyostrzenie zmysłów, łagodzenie objawów stresu i potencję. Jako surowiec na catuaba najczęściej wykorzystuje się korę z Trichilia catigua i Erythroxylum vaccinifolium należących do tej samej rodziny co Krasnodrzew pospolity (krzew kokainowy).

Catuaba - na poprawę życia seksualnego i nie tylko

Nie bez powodu wśród tubylczych ludów Ameryki Południowej funkcjonuje powiedzenie, że do 60 roku życia dzieci należą do ojca a po 60-ce do catuaba. Najprawdopodobniej wielu starszych mężczyzn swoją sprawność seksualną zawdzięcza stosowaniu naparów z kory “drzew miłosci”. Co ciekawe, catuaba wspiera zarówno męskie, jak i kobiece libido- zazwyczaj tego typu preparaty dzielą się na suplementy na libido dla kobiet oraz suplementy diety na libido dla mężczyzn. Paniom pomaga także w łagodzeniu dolegliwości związanych z napięciem przedmiesiączkowym (PMS).

Jednak to nie jedyne cenne właściwości Catuaba. Okazuje się, że catuaba może być dobrym wsparciem dla prawidłowej pracy układu nerwowego i mózgu, pozytywnie wpływać na samopoczucie, pomagać łagodzić stres, stymulować pamięć i koncentrację. Uważa się, że może wykazywać działanie przeciwbólowe, przeciwwirusowe i antydepresyjne oraz pomagać zachować młodość na dłużej.

Skąd się biorą prozdrowotne właściwości Catuaba?

Za właściwości i działanie wspierające zdrowie człowieka odpowiadają odpowiadają głównie alkaloidy z grupy nazywanej catuabiną oraz taniny, saponiny, fitosterole, flawonoidy i olejki eteryczne. Z prozdrowotnych właściwości catuaba mogą korzystać dorośli (kobiety i mężczyźni) z wyjątkiem kobiet w ciąży i matek karmiących, jednak przed jej zastosowaniem (tak jak wszystkich, innych suplementów) należy zasięgnąć rady specjalisty.

Suplementy Catuaba w formie kapsułek zawierających wyciąg z kory Erythroxylum kupisz w sklepie internetowym NaturaWit specjalizującym się w sprzedaży suplementów diety naturalnego pochodzenia.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel