Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Biała Wierzba (White Willow)

( ilość produktów: 3 )

Wierzba biała (srebrna, pospolita) to drzewo z rodziny wierzbowatych, rodzimy gatunek europejski, azjatycki i północnoafrykański, pospolita roślina w Polsce najczęściej spotykana na brzegach rzek, przydrożnych rowach. W medycynie ludowej jako surowiec zielarski stosowano korę, owoce, sok i liście wierzby pospolitej, obecnie wykorzystuje się korę z młodych 2-3 letnich gałęzi. O właściwościach prozdrowotnych białej wierzby wspominał już Hipokrates zalecając odwar jako środek na bóle i stany zapalne stawów. Wyodrębnienie z kory wierzby salicyny (1829) potwierdziło drzemiący w roślinie potencjał.

Związki biologicznie czynne a właściwości kory wierzby białej

Kora wierzby białej jest bogata w glikozydy salicylowe (salikortyna, salicyna, populina, fragolina, acetylosalicylina), garbniki, kwas fenolowy, zawiera również składniki mineralne takie jak potas, sód, żelazo. Związki te wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwbakteryjne. Zewnętrznie kora wierzby białej stosowana jest w łagodzeniu podrażnień skóry, pomocniczo w zwalczaniu trądziku i łupieżu oraz na trudno gojące się rany (właściwości odkażające i ściągające). Wyciąg z kory białej wierzby w formie tabletek i kapsułek wykorzystuje się wspomagająco w takich dolegliwościach jak bóle stawów i kości, nerwobóle, migreny, przeziębienie, PSM. Korzystnie wpływa na pracę układu krążenia i pracę jelit.

Kto nie powinien stosować preparatów z wierzby białej?

White Willow (nazwa handlowa wierzby białej) nie należy podawać dzieciom, osobom z nadwrażliwością na salicylany, z problemami z krzepliwością krwi, chorobami nerek i wątroby. Mimo, że suplementy diety z  białej wierzby dostępne są bez recepty, to ich zasadność stosowanie należy skonsultować z lekarzem.

Wierzba biała - dobre suplementy 

Wysokiej jakości suplementy White Willow (wierzba biała) Swanson i Now Foods kupisz w sklepie internetowym NaturaWit.

Zobacz także inne suplementy na wsparcie stawów i kości, takie jak boswellia.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel