Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jarmuż (Kale)

( ilość produktów: 1 )

Jarmuż (Brassica oleracea sabellica) to jedna z najstarszych roślin użytkowych, botaniczna odmiana kapusty warzywnej, której walory odżywcze i prozdrowotne znane i wykorzystywane były już w starożytności. W Średniowiecznej Europie jarmuż uchodził za popularne warzywo zielone. Z czasem zapomniany i traktowany jako roślina ozdobna, dziś na nowo zyskuje na znaczeniu. Nie tylko jako baza do zielonych koktajli, ale jako warzywo o prozdrowotnym potencjale - w postaci jarmużu w kapsułkach.

Skąd się biorą prozdrowotne właściwości jarmużu?

Toroślina warzywna zaliczana do grona “superfoods”, bogatą w składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Jest dobrym źródłem witamin: A, C, B6, K oraz minerałów: wapń, potas, żelazo oraz błonnika. W swoim składzie jarmuż posiada silne związki o działaniu antyoksydacyjnym - flawonoidy (pochodne kwercetyny i kemferolu) i karotenoidy (beta-karoten, zeaksantyna i luteina) oraz charakterystyczny dla roślin kapustnych sulforafan o właściwościach przeciwzapalnych.

Na co pomaga jarmuż? Kapsułki i postać liściasta

Jako źródło antyoksydantów jarmuż w kapsułkach (oraz w formie liści)zapobiega powstawaniu wolnych rodników i starzeniu się komórek, wykazuje potencjał antynowotworowy. Obecność witaminy K może być wsparciem dla układu kostnego i krzepliwości krwi, C- odporności i przyswajania żelaza, A - dla kondycji skóry i paznokci oraz prawidłowego widzenia. Obecność karotenoidów może zapobiegać powstawaniu zwyrodnienia plamki żółtej. Działający przeciwzapalnie sulforafan może pomóc również pozbyć się z organizmu toksyn. Wapń może wspierać zdrowie kości i zębów, żelazo - prawidłowe działanie układu krwiotwórczego i krążenia, potas wspierać gospodarkę wodno-elektrolitową, pracę nerek i układu krążenia. Obecność błonnika może pomagać regulować funkcje układu pokarmowego. Nie każdy może jednak korzystać z bogactwa jarmużu. Choroby tarczycy i kamica nerkowa wykluczają jarmuż z diety.

Po co stosuje się jarmuż w kapsułkach?

Mimo, że jarmuż jest warzywem dostępnym niemal przez cały rok, to wiele osób decyduje się na przyjmowanie ekstraktu z jarmużu w kapsułkach. Jest to wygodna forma podania dla osób z awersją do warzyw i dla tych, którzy nie lubią przygotowywać posiłków. 

Jarmuż w tej formie kupisz w sklepie NaturaWit. Pamiętaj! Wdrożenie suplementów powinien zlecać lekarz.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel