Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Avena Sativa

( ilość produktów: 2 )

Avena Sativa to łacińska nazwa owsa zwyczajnego, rośliny z gatunku zbóż należącej do gatunku wiechlinowatych. Udomowiony przez człowieka około 6000 lat temu owies zwyczajny należy do jednych z najpopularniejszych roślin uprawnych (Eurazja, Ameryka Północna) o szerokim zastosowaniu m.in. jako pasza dla zwierząt, surowiec kulinarny, kosmetyczny i leczniczy. Za najbogatsze w substancje aktywne uważa się ziele i słomę Avena Sativa, również ziarno stanowi bogate źródło składników wspierających zdrowie człowieka. Niewiele osób wie, że ekstrakt z owsa jest wykorzystywany nie tylko jako środek na zaburzenia żołądkowe i jelitowe, ale również środek zwiększający popęd płciowy.

Owies zwyczajny (Avena Sativa) - wcale nie taki zwyczajny

Ziarno zawiera aż 3razy więcej tłuszczu niż inne zboża i jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin z grupy B, witaminy E, rozpuszczalnej w wodzie krzemionki, soli mineralnych, lipoprotein, białka, polisacharydów, steroli, saponin. Najwięcej prozdrowotnych substancji takich jak beta-glukan, błonnik, związki sterolowe (beta-sitosterol, avenasterol, stigmasterol) i saponin zawiera ziele Avena Sativa

Avena Sativa - suplementy diety na wsparcie zdrowia seksualnego i nie tylko

Zdrowie seksualne jest ważna sferą życia człowieka. Bywa jednak, że w wyniku stresu, zmęczenia, bezsenności i innych negatywnych czynników popęd płciowy spada. Wsparciem dla libido może okazać się Avena Sativa. Zamknięty w łatwych do połknięcia kapsułkach wyciąg z owsa pomaga zaktywizować hormony, odzyskać wigor i energię. Poza tym poprawia pracę układu nerwowego, koi nerwy, przeciwdziała zmęczeniu, wzmacnia ogólną odporność organizmu co ma ogromne znaczenia dla jakości zdrowia seksualnego. Owies zwyczajny korzystnie wpływa na stan błon śluzowych i skóry, wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, przeciwdziała miażdżycy i cukrzycy, zapobiega starzeniu się organizmu.


Avena Sativa Swanson to naturalne suplementy diety (dostępne w sklepie NaturaWit) zalecane do stosowania w celu wzmocnienia libido. Pamiętaj, że zasadność suplementacji powinien stwierdzić specjalista po uprzedniej kontroli stanu Twojego zdrowia.

Sprawdź także inne produkty dostępne w naszej ofercie, takie jak suplementy na układ moczowy.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel