Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kwercetyna (Quercetin)

( ilość produktów: 2 )

Kwercetyna to bioaktywny związek organiczny (naturalny barwnik roślinny) należący do grupy flawonoli, substancji o silnych właściwościach antyoksydacyjnych wykazujących pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. W tkance roślinnej kwercetyna najczęściej występuje w postaci glikozydów kwercetyny, również w postaci wolnej. Jej bogatym źródłem są owoce (aronia, czarna porzeczka, winogrona, jagody) i warzywa (brokuły, buraki, cebula, czerwona kapusta) oraz przyprawy (estragon, czarnuszka), a także zielona herbata.

Co wiadomo o właściwościach i działaniu kwercetyny?

Kwercetyna to związek mający zdolności do wyłapywania wolnych rodników tlenowych, które przyczyniają się do szybszego starzenia się komórek. Zmarszczki i zwiotczenie skóry to najbardziej widoczny skutek działania wolnych rodników, ale wolne rodniki są współodpowiedzialne za powstawanie szeregu poważnych schorzeń takich jak choroby sercowo-naczyniowe, nowotwory, choroby neurodegradacyjne. Kwercetyna wykazuje właściwości przeciwzapalne (hamuje powstawanie cytokin prozapalnych) i przeciwwirusowe (posiada zdolność wiązania się z białkami płaszcza wirusów). Związek ten może zapobiegać tworzeniu się komórek tłuszczowych.

Kwercetyna pomaga przede wszystkim wzmocnić siły obronne organizmu, korzystnie wpływa na gospodarkę lipidową i wzmocnienie naczyń krwionośnych, pomaga niwelować stany zapalne w organizmie, może przeciwdziałać powstawaniu nowotworów i otyłości, być wsparciem w leczeniu astmy i alergii.

Czy kwercetyna jest dostępna w postaci suplementów?

Najlepszym wsparciem dla zdrowia organizmu jest zbilansowana dieta, której podstawę stanowią świeże warzywa i owoce. Suplementy diety są dobrym sposobem na uzupełnienie deficytów ważnych dla organizmu substancji, o ile nie jesteśmy w stanie dostarczyć ich właściwej ilości wraz z pożywieniem. Kwercetyna (Quercetin) suplementy takich producentów jak Swanson czy Aliness znajduje się w ofercie sklepu internetowego NaturaWit specjalizującym się w dostarczaniu preparatów naturalnego pochodzenia. Pamiętaj! Suplementacji nie przeprowadzamy na własną rękę. O jej wdrożeniu powinien decydować lekarz po wcześniejszej ocenie zdrowia pacjenta.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel