Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Męczennica Cielista (Passion Flower)

( ilość produktów: 3 )

Męczennica cielista, Passion flower (Passiflora incarnata) - pnącze z rodziny męczennicowatych pochodzące z tropikalnych rejonów Ameryki Płd. Swą nazwę roślina zawdzięcza kwiatom, których wygląd przypomina koronę cierniową i gwoździe z ukrzyżowania Jezusa. Męczennica cielista to roślina o właściwościach prozdrowotnych. Ziele zbiera się i suszy w warunkach naturalnych w okresie kwitnienia.

Jakie substancje odpowiadają za prozdrowotne właściwości męczennicy cielistej? 

W zielu męczennicy cielistej obecna jest duża grupa flawonoidów, w tym C- glikozydy apigeniny i luteoliny oraz glukozydy. W składzie występuje także maltol oraz w niewielkiej ilości olejek eteryczny odpowiadający za specyficzny zapach ziela. Flawonoidy odpowiadają prawdopodobnie za rozkurczowe działanie Passion Flower, maltol zaś za działanie zwalczające niepokój i uspokajające.

Właściwości męczennicy cielistej ? co o nich wiadomo?

Ziele wykazuje działanie pomocnicze w łagodzeniu stanów niepokoju i lęku. Skutecznie redukuje napięcie nerwowe. Pomaga walczyć z bezsennością i kłopotami z zasypianiem. Może delikatnie obniżać ciśnienie krwi, łagodzić bóle mięśniowe oraz działać przeciwkaszlowo. Ziele męczennicy cielistej wykorzystywane jest do zmniejszenia objawów odstawienia nikotyny, alkoholu, kannabinoidów, benzodiazepin. Pomocniczo w leczeniu nerwic wegetatywnych i zaburzeń pracy układu pokarmowego na tle nerwowym oraz depresji. 

Przeciwwskazania

Ponieważ męczennica cielista może wywoływać skurcze macicy, nie powinny stosować jej kobiety w ciąży. Nie można jej stosować z innymi lekami uspokajającymi i nasennymi oraz obsługiwać pojazdów mechanicznych. Rozważając suplementację należy skontrolować stan zdrowia i zasięgnąć opinii lekarskiej. 

Jakich suplementów z Passion Flowers szukać?

Suplementy męczennicy cielistej mogą mieć formę wygodnych do połknięcia kapsułek i kropli. Wybieraj suplementy sprawdzonych producentów (Swanson Passion Flower) i zaopatruj się w dobrych sklepach.

Sprawdź także: Shilajit.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel