Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Aktywny Węgiel Drzewny

( ilość produktów: 3 )

Aktywny węgiel drzewny (łac. Carbo activatus) zwany również węglem medycznym to substancja organiczna otrzymywana z poddanej karbonizacji, a następnie aktywowanej działaniem pary wodnej lub dwutlenku węgla miazgi drzewnej, która dzięki temu procesowi zyskuje silne właściwości adsorpcyjne. Najczęściej wytwarzany jest z drewna, ale także torfu, węgla kopalnego, skorup orzechów.

Właściwości węgla aktywnego - co o nich wiadomo?

Otrzymywany w procesie karbonizacji i aktywowany węgiel drzewny ma silne właściwości adsorpcyjne (adsorpcja ? proces wiązania się cząsteczek, atomów lub jonów na powierzchni lub granicy faz fizycznych) i charakteryzuje się dużą powierzchnią wchłaniania co zawdzięcza wewnętrznej strukturze porowatej materiału organicznego dodatkowo rozwiniętej podczas procesu wygrzewania w wysokiej temperaturze (900°C) przy ograniczonym dostępie powietrza. Dzięki temu węgiel drzewny aktywny medyczny może wiązać różne związki: toksyny bakteryjne, zanieczyszczenia, trucizny, gazy jelitowe i usuwać je.

Zastosowanie aktywnego węgla drzewnego medycznego

Najbardziej znane zastosowanie węgla aktywowanego to środek na zatrucia i biegunki. Nie każdy jednak wie, że aktywny węgiel drzewny sprawdza się przy gojeniu się ran i zapobiega wydzielaniu się z nich nieprzyjemnego zapachu (właściwość tę doceniał i wykorzystywał już Hipokrates). Również przemysł kosmetyczny docenił właściwości oczyszczające i detoksykującej węgla aktywnego w pielęgnacji cery tłustej ze skłonnością do trądziku.

Jak stosować medyczny węgiel aktywny?

Przy lekkich zatruciach zalecana dawka dla dorosłych to 800-1200mg substancji na dobę. Biegunki ? 3-6 g przyjmowane co godzinę (3-4 razy). Ostre zatrucia jednorazowo do 12g. 

Należy pamiętać, że węgiel aktywny może zaburzać wchłanianie innych leków.

Stosowanie suplementów z węglem aktywnym powinien zlecić lekarz, a przed przyjęciem preparatów należy zapoznać się z ulotką informacyjną dołączoną do opakowania. 

Aktywny węgiel drzewny kapsułki i proszek uznanych producentów do nabycia w sprawdzonym sklepie internetowym NaturaWit.

Sprawdź także pozostałe suplementy na wsparcie wątroby, takie jak Sylimarin.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel