Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Bor

( ilość produktów: 4 )

Prawidłowe funkcjonowanie organizmu zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest właściwy poziom witamin i minerałów. Zwykle mówi się o znaczeniu takich pierwiastków jak żelazo czy wapń, a rzadko wspomina o pierwiastkach śladowych takich jak np. bor. A ten, mimo, że organizm potrzebuje go niewiele (2-5mg na dobę) jest niezbędny do utrzymania kondycji i poprawności przebiegu wielu procesów w organizmie.

Dlaczego bor jest ważny dla organizmu?

Właściwości oraz działanie boru związane są z jego ważną rolą w utrzymaniu gospodarki wapniowej na odpowiednim poziomie oraz istotnym wpływie na stężenie witaminy D2, miedzimagnezu w organizmie. Dlatego też bor może łagodzić stany zapalne kości i stawów, wzmacniać mięśnie, wspomagać leczenie osteoporozy, zapobiegać chorobom zwyrodnieniowym kości. Ma spory wpływ na poprawę koncentracji, pamięci i koordynacji ruchowej. Wykazuje właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe. Pomaga wzmocnić odporność i przyspiesza gojenie się ran. Stymuluje produkcję testosteronu i normalizuje poziom estrogenu.

Jak dostarczyć bor do organizmu?

Bor trafia do naszego organizmu wraz z pożywieniem. Jego najlepszym źródłem są owoce i warzywa takie jak: rośliny strączkowe i liściaste, morele, wiśnie, awokado, brzoskwinie, jabłka, również jajka. Niedobory boru mogą wynikać ze złej diety, chorób czy zaburzeń wchłaniania i wówczas lekarz może zalecić jego suplementację. Należy pamiętać o tym, że samodzielne diagnozowanie się i wspomaganie suplementami bez konsultacji specjalisty może przynieść więcej szkody niż pożytku dla zdrowia.

Jak dawkować bor?

Przyjmuje się, że wystarczającą dawką dla osoby dorosłej jest 9 mg ? 20 mg na dobę, o ile lekarz nie zaleci inaczej. O przedawkowaniu mówimy o 100 mg boru na dobę. Wówczas mogą wystąpić bóle brzucha, nudności, biegunka, zmęczenie, a nawet objawy zatrucia toksynami.

W przypadku suplementacji, jeśli chcemy mieć pewność, że preparaty z borem są sprawdzone i wysokiej jakości, wybierajmy dobrych producentów i zaufanych sprzedawców. Sklep NaturaWit jest tego gwarancją.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel